دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
هزینه های بالای پزشکی و همچنین راه درمان ساده و کم دردسر در طب سنتی باعث شده است تا مردم از خطرات ناشی از آن بی آگاه بمانند.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ در شمال استان سیستان و بلوچستان بسیاری از مردم جهت درمان بیماری های خود به مکان های عجیبی مراجعه می کنند که هیچگونه ارتباطی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد.
طب سنتی این روزها بیشتر از قبل علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است ، هزینه های بالای پزشکی و همچنین راه درمان ساده و کم دردسر در طب سنتی باعث شده است تا مردم از خطرات ناشی از آن بی آگاه بمانند.
گرچه کسانی نیز وجود دارند که در این رابطه به درجه ای از مهارت دست یافته اند که می توانند با تشخیص بیماری ، اقدام به درمان سنتی او کنند اما همواره خطرات ناشی از انجام این فعالیت به دنبال افراد بوده است.
با این حال باید توجه کرد که اکثر طبیبان سنتی به وسیله بادکش های خاصی اقدام به حجامت می کنند که این فعالیت رابطه مستقیم با خون بدن دارد که باعث بروز بیماری های خاصی خواهد شد.
رحمتی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در این خصوص گفت: انجام طب سنتی توسط این دست از افراد هیچگاه مورد تایید دانشگاه نبوده است.
وی افزود: با توجه به اینکه فعالیت های طب سنتی مربوط به خون می شود ، ممکن است در فرد باعث بروز بیماری شود.
وی ادامه داد: بر انجام طب های سنتی هیچگونه نظارتی وجود ندارد و و مردم باید این موضوع را در نظر داشته باشند.
یکی از طبیبان طب سنتی در همین رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: کسانی وجود دارند که با مهارت بالا می توانند بسیاری از بیماری های افراد را که مربوط به خون آنها می شود تشخیص و درمان کنند.
وی افزود: مهارت و تجربه در این فعالیت بسیار مهم است اما امروزه برخی از افراد پدید آمده اند که با کم کاری و عدم آگاهی کافی اقدام به انجام طب های سنتی می کنند.
ابن پزشک طب سنتی خاطرنشان کرد: با این حال مردم جهت مراجعه به این افراد از قبل شناخت کافی نسبت به او داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۳۷۲


ارسال