دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان خبر داد:
مسدود شدن حساب مراکز غیرمجاز جمع آوری کمک برای سیل زدگان
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان از مسدود شدن حساب بانکی برخی افراد و مراکزی که به صورت غیرمجاز اقدام به جمع آوری کمک نقدی برای سیل زدگان می کردند خبر داد.
حجت الاسلام علی موحدی راد در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: متاسفانه در ایام نوروز حادثه تلخی در برخی استان های کشور رخ داد و جمع زیادی از شهروندان ایران اسلامی را عزادار و با مشکلات زیادی گرفتار کرد که باعث ناراحتی همه شد و مردم دلسوز کشور نیز قصد داشتند تا در امدارسانی و یاری کردن به سیل زدگان شریک باشند.

وی افزود: داشتن روحیه انسان دوستانه و یاریگر مردم ایران اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست اما مشاهده می شود در برخی مواقع افراد و مراکزی بدون اخذ مجوزهای قانونی لازم با اعلام شماره حساب بانکی در فضای مجازی اقدام به جمع آوری وجوه نقدی می کنند که نظیر این موضوع در جریان سیل اخیر نیز به وقوع پیوست.

وی تصریح کرد: برخی افراد و مراکز خاص مطرح و گمنام در استان سیستان وبلوچستان شماره حساب و کارت های بانکی را در فضای مجازی و حقیقی تبلیغ کردند و شهروندان نیز وجوه متفاوتی را به آن حساب ها واریز کردند که پس از بررسی و استعلام مشخص شد این افراد بدون اخذ مجوز و به طور خودسرانه دست به این کار زده اند.

دادستان زاهدان تاکید کرد: در همین راستا و با هدف صیانت از حقوق مردم و هزینه کرد دقیق و صحیح نذورات و مبالغ اهدایی شهروندان، این حساب ها مسدود و به متولیان نیز تذکرات لازم داده شد.

وی ادامه داد: مبالغ موجود در آنها هم به حساب های از قبل تعیین شده جمعیت هلال احمر و کمیته امداد واریز می شود تا به بهترین وجه برای سیل زدگان مصرف شود.

وی تاکید کرد: جمع آوری وجوه نقدی صرفاً باید با مجوز قضایی و هماهنگی با کمیته امداد و هلال احمر باشد در غیراین صورت ضمن مسدود شدن حساب، با عوامل این اقدام نیز برخورد جدی قضایی می شود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۳۹۹


ارسال