شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
گزارش تصویری/
جشن سالروز حضرت عباس (ع) در دلگان برگزار شد
 
به مناسبت چهارم شعبان، جشن سالروز حضرت ابوالفضل عباس (ع) در شهرستان دلگان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، به مناسبت چهارم شعبان، جشن سالروز میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز با حضور اقشار مختلف مردم دلگان در مصلی امام علی (ع) این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام بامری کارشناس مذهبی و حوزوی در این مراسم گفت: حضرت عباس(ع) در دوران دفاع مقدس یکی از الگوهای جانبازان و رزمندگان ما بود و امروز نیز جانبازانی که با درد جانبازی خود روزگار را سپری می‌کنند، در کنار صبر و استقامت والای خود، همگی به حضرت ابوالفضل(ع) اتکا دارند.
وی عنوان کرد: حضرت عباس(ع) در تاریخ به شجاعت شهرت دارد و به این دلیل بود که امام حسین(ع) در کربلا پرچم را به دست حضرت عباس(ع) داد.
این کارشناس مذهبی افزود: حضرت ابوالفضل(ع) برای امام حسین(ع) مهم‌ترین تکیه‌گاه بود و امام حسین(ع) پس از شهادت حضرت ابوالفضل(ع) جمله معروف " کمرم شکسته شد بعد از شهادت قمر بنی هاشم(ع)" را بر زبان آوردند.
وی ادامه داد: الگوپذیری از حضرت عباس(ع) تنها به دوره‌ای خاص مانند دوران جنگ اختصاص ندارد؛ ایثار و فداکاری همیشه لازم است و جنگ نرم به مراتب مشکل‌تر از جنگ سخت بوده و بنابراین به الگو گرفتن از حضرت عباس(ع) در از خودگذشتگی و آرمان‌گرایی نیاز است.
حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: حضرت عباس(ع) تمامی این موارد را چیزی جز وظیفه و انجام تکلیف نمی‌بیند؛ خود را یک ایثارگر نمی‌داند و فداکاری‌های خود را مطرح نمی‌کند.انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۴۳۴
مرجع : عصرهامون


ارسال