پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷
فرمانده مرزبانی کشور خبر داد:
افزایش تحولات میدانی ایران و پاکستان در حوزه مرزی/ دو مرزبان اسیر ایرانی سالم و در تلاش برای آزادی آنها هستیم
 
فرمانده مرزبانی کشور گفت: خوشبختانه شاهد تحولات میدانی بسیار خوبی میان ایران و پاکستان در حوزه مرزی هستیم تا دیگر با مشکلات گذشته مواجه نشویم.
به گزارش عصرهامون؛ سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در زاهدان برگزار شد با اشاره به افزایش همکاری های ایران و پاکستان اظهار کرد: با نشست های متعددی که برگزار کرده ایم شاهد پیشرفت های خوبی میان دو کشور در حوزه مرزی هستیم و امیدواریم در آینده دیگر با مشکلات عدیده گذشته مواجه نشویم.

وی تاکید کرد: دولت، ارتش و دستگاه های امنیتی پاکستان هم با جدیت به صحنه آمده اند و حتی در برخی قسمت های مرز با اجرای موانع فیزیکی در تلاش برای سد کردن مسیرهای تردد عبور و مرور تروریست ها و اشرار هستند که مجموع این اقدامات نشان از تحولات بسیار خوبی میان ایران و پاکستان در حوزه مرز دارد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار عصرهامون تاکید کرد: پیگیری برای آزادی دو مرزبان اسیر ایرانی که در چنگال تروریست ها هستند جزو اولویت های کاری مرزبانی است و با تمام قوا تلاش می کنیم هر چه زودتر این دو مرزبان نیز آزاد و به کانون گرم خانواده خود برگردند.

فرمانده مرزبانی تصریح کرد: با رایزنی های صورت گرفته از سلامت حال این مرزبانان اطمینان حاصل کرده ایم اما هنوز نمی توان زمان دقیقی برای آزادی آنها اعلام کنیم ولی ملت ایران بداند که از هیچ کوششی برای بازگشت آنها دریغ نخواهیم کرد.

رضایی تاکید کرد: مرزبانی با فعالیت و دایر شدن بازارچه های مرزی موافق است و در این زمینه هرگونه همکاری که لازم باشد انجام می دهیم.

وی با اشاره به برخی شایعات و مطالب منتشر شده در فضای مجازی پیرامون دایک های مرزی تاکید کرد: دیوار مرزی که ایجاد شده در بهترین نقطه قرار دارد و هیچ مانعی برای فعالیت مردم به وجود نیاورده و آن دست افرادی که خواستار حذف آن هستند یا از روی عدم اطلاع و آگاهی سخن می گویند و یا راوی حرف های قاچاقچیان سوخت و مواد مخدر هستند اما در مجموع هیچ برنامه ای برای حذف این دیوار نداریم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۴۴۰


ارسال