جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
سپاه سدی محکم در مقابل دشمنان نظام است/شیعه و سنی همه پاسداران انقلاب اند
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه های نماز جمعه ضمن محکوم کردن موضع اخیر ایالات متحده علیه سپاه پاسداران، نسبت به تبعات این اقدام خصمانه به آمریکا هشدار دادند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام‌ محامی در خطبه های این‌ هفته نماز جمعه زاهدان که در مصلی قدس این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: به برکت اقدامات مستکبرانه و نابخردانه آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی ملت ایران موفق شده تا با سرعت بیشتری مسیر پیشرفت خود را هموار کند.

وی افزود: اخرین‌ اقدام ابلهانه آمریکا تروریستی خواندن سپاه پاسداران است که نشان دهنده اوج حماقت، عجز و درماندگی دولت آمریکا است که قطعا تبعات منفی زیادی برای ترامپ و دولتش دارد.

به گفته محامی؛ علت اصلی عصبانیت آمریکا از سپاه این است که از همان آغاز انقلاب ودوران‌جنگ‌تحمیلی از هر طریقی که وارد شد تا به ‌کشور ضربه بزند به سد محکم سپاه برخورد کرد و تا امروز هم شکست خورده باقی مانده و خواهد ماند.

امام‌ جمعه زاهدان تصریح کرد: سپاه یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی‌ جزو لاینفک نظام است که اقدامات ذلیلانه و خصمانه هیچ کشور خارجی باعث تضعیف آن‌نمی شود چرا که سپاه در دل مردم ایران و زنان و مردان آزاده و مسلمان جهان اسلام است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان سپاه را مایه افتخار و عزت کشور دانست و از خدمات سپاه نیز تقدیر کرد.

وی تاکید کرد: سپاه همواره در عرصه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی‌گام‌های موثری برداشته که اقدامات این نهاد انقلابی در تامین زیرساخت های کشور تحسین‌برانگیز است.

در‌ پایان این مراسم نیز با اهدا لوح به فرمانده قرارگاه قدس و ناظری جانشین سپاه سلمان از خدمات سپاه پاسداران در استان تقدیر شد.

نمازگزاران در پایان با راهپیمایی و سر دادن شعارهایی علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی، ضمن اعلام حمایت قاطعانه از سپاه پاسداران، خشم خود را از اقدامات و سخنان اخیر رییس جمهور آمریکا بر علیه این نهاد مقدس و انقلابی نشان دادند.

ترامپ بداند هر ایرانی یک پاسدار است
محمود وحیدی راد خطیب جمعه موقت زابل در مصلی المهدی (ع) در بخشی از خطبه های خود ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا بر علیه سپاه پاسداران اسلامی ایران گفت: دشمن سال هاست برای ایجاد شیطنت نقشه های شومی به کار میبرد که این نقشه ها توسط مردم انقلابی و ولایت مدار ایران خنثی شده است.

وی افزود: تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط ترامپ با قوانین بین المللی هم خوانی ندارد، و این اقدام را بر این باور میدانیم که یک دیوانه هر چه خواسته گفته است.

حجت الاسلام وحیدی راد ادامه داد: در قانون اساسی وظیفه سپاه پاسداران حفظ ارزش ها و دستاورد های انقلاب اسلامی است و هر کجا که احساس کند نظام و انقلاب در خطر است سینه را سپر میکند که از این اقدام آمریکا احساس خطر می کند.

وی  با بیان  اینکه ارتش آمریکا فعالیت های تروریستی دارد اظهار داشت: نیروهای سپاهی جمهوری اسلامی ایران طبق وظایف خود عمل می کنند اما ارتش آمریکا از دوردست ها در مناطق مختلف جهان دخالت می کند که این اقدام آنها تروریستی است.

امام جمعه موقت زابل خاطرنشان کرد: آمریکا از سپاه پاسداران ضربه خورده است و از محبوبیت بیش از اندازه این نهاد مقدس وحشت دارد.

وی ادامه داد: اگر سپاه در عراق و سوریه سینه را سپر نمیکرد امروز امنیتی که اکنون شاهد آن هستیم را نداشتیم .

حجت الاسلام وحیدی راد گفت: ترامپ بداند هر ایرانی یک پاسدار است و آمریکا با یک ملت شجاع ،همدل و دلاور رو به رو است که با یک اشاره بساط آنها و نوچه هایش را جمع خواهند کرد.

شیعه و سنی پاسداران انقلاب و سپاهی نظامند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: ما در ایران کسی نداریم که پاسدار نباشد کسی که در کشور لباس پاسداری ندارد روح و جانش پاسدار می باشد. 

وی با اشاره به اهمیت وجود سپاه در حفظ نظام افزود: سیدالشهدا فرمود خیال نکنید فقط کربلائیان در کنار ما بوده اند بلکه تا قیامت هر کس که راه ما را ادامه دهد در کنار ما می باشد و پاسداران فرزندان معنوی امام حسین علیه السلام می باشند. 

امام جمعه چابهار ادامه داد: ترامپ احمق سپاهی را که نابود کننده تروریست می باشد را تروریست می خواند در صورتی که خودشان بودند که داعش پروری را به وجود آوردند و در تریبون های مختلف می گفتند برای نابودی بشاراسد داعش را به وجود آوردیم. 

وی اقدامات آمریکا در خاورمیانه را بی اثر دانست و تشریح کرد: آمریکا هفت تریلیون دلار هزینه کرد ولی سپاه پاسداران تمام آرزوهای نوکران آمریکایی و ترامپ را به یاس تبدیل کرد و فرهنگ حسینی توسط سپاه پاسدارانی که در قلب ملت است نگذاشت شما به اهداف شوم خود برسید. 

حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: آمریکا قصد داشت بین ارتش، سپاه و نیروی انتظامی اختلاف بیندازد ولی دیدید که ارتش، نیروی انتظامی و تمامی مردم گفتند ما هم پاسداریم. 

وی سپاه را یاور مظلومان دانست و عنوان کرد:چون فرهنگ سپاه فرهنگ عاشوراست ببینید در اهواز، خوزستان، گلستان، آق قلا و پلدختر چگونه به داد مردم رسید. 

وی در پایان از کسانی که فکر مذاکره با آمریکا را در سر می پرورانند خاطرنشان کرد: مسئولین دولتی بجای دل بستن به آمریکا و مذاکره به خداوند دل ببندند تا کار و امور درست در جهت ارتقای زندگی مردم انجام شود. 

در پایان نماز جمعه امروز چابهار نمازگزاران این شهرستان با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.

سپاه پاسداران نماد تمام خوبی ها و برگرفته از گفتمان انقلاب است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با اشاره به اینکه در چند روز گذشته شاهد یکی دیگر از حماقت ها و رفتار های ناپسند و زشت دولتمردان بی فکر آمریکا بوده ایم، اظهار کرد:  آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که نماد همه خوبی ها و برگفته از گفتمان انقلاب است را در لیست گروه های تروریستی قرار داد.
 
وی افزود: مردم شریف ایران نیز از زمانی که این انسان های پست و احمق نهاد پر ارزش و عزیز را در لیست گروه های تروریستی قرار داده اند، ناراحت هستند و کینه آنها نسبت به آمریکای جنایت کار هزار برابر شد چرا که این نهاد مقدس برای ملت ایران بسیار شرافتمند است.
 
امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: از همان ابتدای انقلاب این نهاد مقدس به عنوان یک سرباز پا به رکاب در تمامی فراز و فرود های این کشور خوش درخشیده است.
 
حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: هر کجا که دشمن قصد توطئه و‌ ایجاد یک جایگاه برای شیطان داشته، سپاه پاسداران با حضور دست محکمی به دهان و سینه آنها  نهاده که با حقارت و ذلت منطقه را ترک و متواری شده اند.
 
وی با بیان اینکه آمریکا سیلی ها و ذلت های زیادی را از سپاه خورده است، تصریح کرد: سالهاست که آمریکا در دنیا به عنوان تروریست و تروریسم پرور شناخته شده ، در عراق و سوریه جنایت های تروریستی فراوانی را انجام داده، در هیروشیما و ناکازاکی با حمله اتمی و شیمیایی منجر به کشته شدن افراد غیر نظامی شد و همچنین با حمله به هواپیمای مسافربری ایران ۹۰ نفر از مسافران ایرانی را به شهادت رساند.
 
امام جمعه شهرستان سراوان گفت:  همه ملت ایران در چند روز گذشته دلبستگی خود را به سپاه اذعان داشته و خود را به عنوان یک پاسدار معرفی کرده اند و نسبت به آمریکا اعلام انزجار کردند.
 
حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه دیگر آمریکا آسایش نخواهد داشت، ادامه داد: در طول چهل سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران می گذرد، آمریکا و هم دستانش جنایت های فراوانی را علیه سپاه و انقلاب انجام داده که هر بار در مخمصه افتاده است.
 
وی یاد آور شد: همه نیروهای جان برکف مسلح و امنیتی ایران به عنوان پاسداران انقلاب یک پارچه هستند و اقدام احمقانه آمریکا موجب جدایی نیروهای مسلح ایران نخواهد شد.
 
امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: تروریست قرار دادن سپاه در واقع تیری بود که آمریکا به پای خود زد و صدای شکسته شدن استخوان آنها به گوش می رسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۴۹۴


ارسال