دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
استفاده از تمام ظرفیت ها برای رونق تولید در سیستان و بلوچستان
 
معاون امور صنایع سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از تلاش برای استفاده از تمام ظرفیت ها جهت حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی با هدف رونق تولید در استان خبر داد.
مسعود قائنی در گفتگو با عصرهامون، در خصوص ابلاغ تخصیص اعتبار جهت رونق تولید در استان، گفت: با توجه به ابلاغ تخصیص اعتبار از محل کمک های فنی و اعتباری یعنی بند الف تبصره 18، برای سال جاری، مقرر شده تا بانک های عامل در خصوص پذیرش اعتبارات، اسناد خزانه را بررسی و پس از انعقاد تفاهم نامه، زمینه تامین یارانه سود تسهیلات در بخش های ایجادی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان را فراهم کنند.

وی افزود: در همین راستا اولین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جاری جهت حمایت و رونق تولید با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط و بانک های عامل روز گذشته در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، برگزار شد.

وی ادامه داد : بررسی و اتخاذ تصمیم در جهت اجرایی شدن ابلاغیه مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نحوه پذیرش اسناد خزانه جهت تامین یارانه سود تسهیلات طرح های ایجادی و سرمایه در گردش جهت واحدهای صنعتی استان از جمله موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

قائنی خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغیه ای که در فروردین ماه امسال از سوی وزیر صمت صادر شد، استانداران باید از کلیه ظرفیت های استان برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی اعم از کوچک ، متوسط و بزرگ در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استفاده کرده و از ارجاع پرونده ها به جزء موارد خاص و ویژه به ستاد ملی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در این ابلاغیه جهت تفویض اختیار کارگروه به استان، دستگاه های اجرایی عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بر اساس بازه زمانی که اعلام شده است می بایست موارد مورد نظر به جهت ارسال به ستاد ملی را جمع بندی کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۰۵


ارسال