سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
مسیر هیرمند به بنجار بر اثر طغیان رودخانه مسدود شد
 
در پی بارندگی های اخیر در سیستان و همچنین در حوزه آبریز رودخانه هیرمند در کشور افغانستان باعث افزایش حجم سیلاب ورودی به داخل کشور شده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند ، در پی بارندگی های اخیر در سیستان و همچنین در حوزه آبریز رودخانه هیرمند در  کشور افغانستان باعث افزایش حجم سیلاب ورودی به داخل کشور شده است.
از مهمترین رودخانه های محلی که سیلاب ورودی را به دریاچه هامون انتقال می دهد رودخانه نیاتک می باشد که از داخل جنگل نیاتک عبور می کند.
جاده مواصلاتی دوستمحمد به بنجار در محدوده جنگل نیاتک دارای پل لوله ای میباشد که در مواقع افزایش حجم آب رودخانه به زیر آب می رود و جاده مسدود شده و باعث ایجاد مشکلاتی برای ساکنین روستاهای حاشیه نیاتک می شود.
روستاییانی که از این مسیر برای تردد به زابل و بنجار استفاده می کنند در این مواقع می بایست از جاده های جایگزین برای تردد بهره بگیرند که مسیر طولانی می شود.
از صبح امروز با افزایش حجم آب و طغیان رودخانه این مسیر مسدود شده است و شهروندان از مسیر های جایگزین در حال استفاده می باشند.
علی عالی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل  در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: محور بنجار به هیرمند بر اثر طغیان رودخانه مسدود شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل افزود: شهروندان می توانند برای تردد از محورهای جایگزین برای تردد استفاده کنند.

وی ادامه داد : شهروندان حدامکان از ایستادن در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۲۶


ارسال