سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس صنعت معدن و تجارت چابهار گفت: درسال گذشته صادرات ازگمرک چابهار ۳۰ میلیون دلار و از بازارچه مرزی ریمدان ۱۰ میلیون دلار انجام شده که این صادرات در گمرک چابهارنسبت به سال ۹۶ به میزان ۵۳۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش عصرهامون، هادی اکبری در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: اقلام عمده کالاهای صادراتی ازجمله مصالح ساختمانی، سوخت، کاشی و سرامیک، خرما و میوه تره بار می باشد که مقصد کالاهای فوق کشور پاکستان بوده است.
 
وی با اشاره به تاثیر صادرات در کاهش تورم افزود: واردات انواع کالا از گمرک چابهار و بازارچه ریمدان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ سیر نزولی داشته و واردات به منطقه آزاد چابهار نسبت به سال ۹۶ به میزان ۷۸ درصد افزایش یافته است.
 
رئیس صنعت، معدن و تجارت چابهار ادامه داد: از آنجایی که عمده واردات از بازارچه ریمدان در سنوات گذشته دام زنده بوده، درسال ۹۷ ورود دام انجام نشده لذا هیچ گونه وارداتی ازبازارچه ریمدان انجام نشده است.
 
وی با بیان اینکه واردات به کشور از طریق گمرک چابهار در سال ۹۷ به میزان ۷۷ میلیون دلار ثبت شده تاکید کرد: این میزان نسبت به سال ۹۶ به میزان ۲۵ درصد کاهش یافته به طوری که اقلام عمده کالاهای وارداتی برنج خوراکی، کالاهای صنعتی، لوازم خانگی و لوازم یدکی می باشد.
 
اکبری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه چابهار دروازه ورود به کشور شناخته می شود و نگاه تجار و بازرگانان در سال گذشته جهت واردات کالا معطوف به این شهرستان شده است لذا واردات کالا ازصادرات بیشتر بوده وتراز تجاری شهرستان چابهار را به میزان ۳۶ میلیون دلار منفی نموده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۷۹


ارسال