شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان چابهار گفت: آشنایی جوانان با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی موجب اعتماد به نفس و هویت بخشی و واکسینه شدن نسل آینده در برابر تهاجم فرهنگی می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حسن نوروزی در نشست اعضا گروه خانه فرهنگ و هنر مانا و جمعی ازفعالان فرهنگی حوزه جنوب با مدیر عامل منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: یکی از کارهای ما برای واکسینه کردن فرهنگ کشور در برابر ناملایمات و تهدیدها این است که کاری کنیم تا جوان امروز ضمن آشنایی با داشته های فرهنگی خود به آنها افتخار کند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش شهرستان چابهار برای ترویج فرهنگ اصیل ایرانی، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.
 
وی هنر خیمه شب بازی هنری جهت برانگیختن احساسات و به فکر فرو بردن مخاطبان خواند وافزود: خیمه شب بازی اهرم بسیار مناسبی جهت فرهنگ سازی و کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد است.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان چابهار احیاء داستان ها و موسیقی کهن ایرانی اساطیری و بلوچی را ازجمله اهداف این نشست عنوان کرد: با اجرای گسترده این هنر اصیل درشهرستان چابهار، در ذهن مخاطب، مخصوصا دانش آموزان نقاط مثبت و ایده های مناسب ایجاد می کنیم وگامی بزرگ در جهت ترویج فرهنگ اصیل ایرانی برداشت.

وی گفت: احیا آداب و رسوم موجب شود نسل امروز ما با مسائل فرهنگی درگیر شده و با هویت خود بیشتر آشنا شود و پشتوانه فرهنگی بزرگی برای ما ایجاد کند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش چابهار، مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی این شهرستان، اعضا گروه خانه فرهنگ و هنر مانا و جمعی ازفعالان فرهنگی حوزه جنوب استان با برگزاری نشستی صمیمی، در راستای ترویج فرهنگ اصیل ایرانی واحیاء داستان ها و موسیقی کهن ایرانی اساطیری و بلوچی به وسیله هنرخیمه شب بازی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۸۱


ارسال