شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس اتاق اصناف زاهدان:
بسیج معتمد مردم، نظام، اصناف و همه اقشار جامعه است/آمادگی صنوف برای مشارکت در طرح جهاد همبستگی ملی
 
رئیس اتاق اصناف زاهدان از آمادگی صنوف این شهر برای مشارکت در طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد و اظهار کرد: بسیج امین، معتمد مردم، نظام، اصناف و همه اقشار جامعه است.
سید علی میرحسینی در گفتگو با عصرهامون، با بیان اینکه جامعه اصناف در کشور علاوه بر فعالیت در بعد اقتصادی، در سایر عرصه های اجتماعی، فرهنگی و ... نیز فعال بوده گفت: از زمان مشروطه تاکنون، اصناف در مسائل روز کشور ایفای نقش داشته اند و در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب و شرایط خاص مانند جنگ، همچون بازویی برای نظام همواره حامی و پشتیبان رزمندگان بوده اند.

وی طرح جهاد هبستگی ملی را اقدامی موثر در زمینه کمک رسانی به مردم سیل زده کشور برشمرد و افزود: اصناف و بازاریان زاهدان آمادگی دارند تا بر حسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود تا حد توان در این طرح ورود و مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: حضور و نقش آفرینی بسیج به عنوان نهادی مردمی و انقلابی که بر اساس وظیفه ذاتی خود برای رفع مشکلات به مسائل ورود پیدا می کند و دیگر ارگان ها و سازمان های امدادرسان از جمله هلال احمر و کمیته امداد حضرت امام (ره)، باعث می شود صنوف با اطمینان خاطر مشاركت ويژه ای را در طرح جهاد همبستگی ملی داشته باشند؛ بسیج معتمد مردم، نظام، جامعه اصناف و همه اقشار اجتماع است.

وی از برگزاری جلساتی با حضور مسئولین امر و اتحادیه ها جهت جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اصناف خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا، از امروز فیش هایی بین کسبه زاهدان توزیع شده و هر کس می تواند بسته به توان و وسع خود کمک کند.

میرحسینی اذعان کرد: پول جمع آوری شده در قالب کمک های نقدی در اختیار دستگاه های متولی از جمله بسیج قرار می گیرد تا به عنوان امین، بسته به نیاز و ضرورت برای کمک به سیل زدگان هزینه شود.

وی طرح هر کاسب یک قلم کالای اساسی را حرکت خوب، زیبا و شایسته دانست و گفت: مطمئنا در میان اصناف و بازاریان شهر، هستند افراد خیری که تمایل به کمک و اهدای کالا داشته باشند. با توجه به نیاز مردم سیل زده، تامین اقلام اساسی از قبیل یخچال، کولر، اجاق گاز و قالی می تواند بسیار موثر باشد. ضمن اینکه بسیاری از بنگاه های خدماتی در سطح کشور نیز به صورت خودجوش در مناطق حضور یافته و اقدام به تعمیر کالاهای قابل استفاده می کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۶۹۸


ارسال