يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱
در فاصله کمتر از یک ماه از آغاز سال جدید؛
ورود دومین کشتی لاینر کانتینری به بندر چابهار
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود دومین کشتی لاینر کانتینری در مدت کمتر از یک ماه به چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
بهروز آقایی در گفتگو با عصرهامون، گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری، صبح امروز از مبدا بنادر هندوستان وارد این بندر شد و در حال حاضر عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.

وی ادامه داد: راه اندازی این خط لاینر تأثیر به سزایی در کاهش زمان و هزینه های وارده بر قیمت نهایی کالا دارد که زمینه حمل کالاهای تجار کشورهای هندوستان، افغانستان، آسیای میانه و کشورهای CIS را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه تجار و صاحبان کالا می توانند از این شرایط استفاده مطلوب کنند تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز، تخفیفات و مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای تخصیص یافته به بندر چابهار، امروز شاهد حضور چندین کشتی به صورت همزمان در این بندر استراتژیک هستیم.

آقایی در پایان خاطرنشان کرد: کاهش زمان انتظار کشتی ها برای پهلودهی و همچنین زمان سرویس دهی عملیاتی با استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، ارائه خدمات به موقع و ایمن، ارتقاء قابل ملاحظه نرم های عملیاتی تخلیه کالا از جمله دلایل کسب عنوان چهارمین بندر کانتینری کشور در سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۱۵


ارسال