شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
زابل در 256 روز سال گذشته با طوفان و ریزگرد همراه بوده است
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در سال گذشته تعداد ۲۵۶ روز زابل با طوفان و ریزگرد درگیر بوده است که این طوفان ها مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت مالی به دانشگاه علوم پزشکی زابل وارد کرده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در جمع اصحاب رسانه گفت: با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی زابل تعداد ۸۰۰ پرسنل قراردادی که از درآمد های دانشگاه حقوق آنها تامین می شد همانند پرسنل رسمی و پیمانی در سال جاری از خزانه تامین می شود.
وی افزود: در سال گذشته تعداد ۲۵۶ روز زابل با طوفان و ریزگرد درگیر بوده است که این طوفان ها مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت مالی به دانشگاه علوم پزشکی زابل وارد کرده است.
میرزایی ادامه داد: با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشور جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه مشکل دارویی در منطقه سیستان به وجود نیامده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل عنوان کرد: ۵۴ هزار اتباع فاقد شناسنامه در زابل زندگی می کنند که به جهت جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار در منطقه خدمات سلامت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد که این موضوع نیز مبالغ سنگینی را به دوش دانشگاه علوم پزشکی زابل گذاشته است.
وی با بیان اینکه تمامی اعتبارات سال ۹۷ از تهران اخذ شده است گفت: تمامی مطالبات پرسنل در سال گذشته پرداخت شده است و در تلاش هستیم تا مقدار باقی مانده مطالبات سال ۹۶ را نیز پرداخت کنیم .
میرزایی با بیان اینکه شهرستان زابل نیاز به احداث بیمارستان جدیدی دارد اظهار کرد: بیش از سی سال از عمر احداث بیمارستان امام علی (ع) شهرستان زابل می گذرد که این امر باعث شده است بافت فیزیکی بیمارستان دچار فرسودگی شود.
وی گفت: ساخت بیمارستان جدید در دستور کار قرار دارد اما نبود زمین باعث شده است تا این امر با تاخیر رو به رو شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۱۷


ارسال