پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
بارندگی در زابل 118 میلیارد تومان به معابر این شهر خسارت وارد کرده است
 
شهردار زابل گفت: بارندگی های چند روز گذشته به یک میلیون و ۴۷۰ متر مکعب از معابر شهرستان زابل خسارات وارد کرده است.
به گزارش عصرهامون؛ موسی خمری در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ؛ گفت: بارندگی های چند روز گذشته به یک میلیون و ۴۷۰ متر مکعب از معابر شهرستان زابل خسارات وارد کرده است.
شهردار شهرستان زابل افزود: طی برآوردی که از معابر آسیب دیده شده است مبلغ ۱۱۸ میلیارد تومان خسارت به این معابر عنوان شده است.
وی ادامه داد: کانون های اصلی آبگرفتگی در زابل بلوار کارگر تقاطع جام جم و همچنین میدان بسیج شهرستان زابل بوده است که طی ۷۲ ساعت گذشته تمامی این مناطق توسط ۲۳ تانکر مکنده خشک شده است.
شهردار زابل بیان داشت: از ابتدای آبگرفتگی معابر پرسنل شهرداری به صورت کاملا آماده باش جهت رفع آبگرفتگی معابر اقدام کردند که در این راه کمک برخی از دستگاه های اجرایی و همچنین شهرداری زاهدان نیز دیده می شد.
خمری بیان داشت: همچنین با تعداد ۸ کفکش و سه خط به طول هزار متر آب از معابر به خارج از شهر هدایت شده است که تا امشب نیز برخی از معابر باقی مانده عملیات تخلیه انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه خیابان هامون نیز پس از یک بار جمع آوری آب های سطحی مجددا دچار آبگرفتگی شده است گفت: این نوید را به شهروندان شهرستان زابل خواهیم داد که تا صبح فردا این خیابان نیز فاقد آب های سطحی خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین تعداد سه دستگاه لجن کش از بخش خصوصی وارد کرده ایم که در طول روزها آینده لجن های درون جوب ها و دیگر مناطق تخلیه خواهد شد.
خمری با بیان اینکه آبگرفتگی معابر مدت ۷۲ ساعت خواب را از چشمان پرسنل شهرداری گرفته بود اظهار کرد: نگرانی جهت جمع آوری آب های سطحی باقی مانده وجود ندارد.
وی به مشکل اصلی این پدیده در شهرستان زابل اشاره کرد و گفت: طرح مطالعه جمع آوری و دفع آب های سطحی انجام شده است و نیاز به تامین اعتبار دارد ، از آنجایی که شبکه فاضلاب پیر و فرسوده شده نیاز به اصلاح دارد که امید است مسئولین امر در خصوص این امر چاره اندیشی کنند.
وی بیان کرد: از همه شهروندان بابت آبگرفتگی معابر عذر خواهی می کنم و این نوید را می دهم تا در اولین فرصت چاله های به وجود آمده در خیابان های زابل که بر اثر بارندگی به وجود آمده است ترمیم شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۱۸


ارسال