يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
​فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر88زرهی در گفتگو با عصرهامون:
ارتش سرمایه عظیم ملی و بازوی پرتوان انقلاب است/ نیروهای مسلح ایران مقتدرتر از هر زمان دیگر/ تحریم سپاه، اقدام مضحک و خنده دار ترامپ بود
 
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر88زرهی زاهدان گفت: ارتش سرمایه عظیم ملی و بازوی پرتوان انقلاب است که همواره در کنار وظایف ذاتی، مردم یاری را جزو اولویت های خود می داند.
به گزارش عصرهامون؛ از قدیم الایام شنیده بودم که ارتش "چرا" ندارد ولی زمانی که وارد لشکر 88 زرهی زاهدان شدم اولین چرا را سروان رضا امتحانی؛ مسئول فرهنگی و روابط عمومی قرارگاه خطاب به دژبان بیان کرد که "چرا" دوستان خبرنگار ما پیاده آمده اند و با خودرو آنها همراهی نکردید؟!

زمانی که علت این امر را خواستِ خودمان مطرح کردیم دژبان مرخص شد و با استقبال گرم چندین ستاره دار آنکادر شده وارد دفتر شدیم. ستاره دارهایی که جنس شان با بقیه فرق داشت. جوانانی که با قوت ایمان و اراده تحت فرامین فرماندهان خود هر یک برای خودشان یک لشکر بودند. قصد داشتم تا در این دیدار صحت و سقم شنیده های پیشین خود درباره ارتش را نیز بررسی کنم.

شنیده اول درباره چون و چرا در ارتش بود که منتفی شد و فهمیدم ارتشیان دلاور ما مهمان نواز هستند و زمانی که احساس کنند میهمان شان راحت نیست با چون و چرای جدی، خودشان را به چالش می کشند.

شیک پوشی، پوتین های واکس زده و براق و لباس های تمیز که خط اتوی آنها به قول قدیمی ها هنداونه قاچ میکرد را نیز به عینه مشاهده کردم. اما دقت در وقت؛ مورد دیگری بود که قصد داشتم در کنار این گفتگو آن را با چشمان خود ببینم که تنها یک دقیقه زمان برای تایید این ماجرا بیشتر زمان لازم نبود.

پس از یک دقیقه انتظار وارد اتاق "امیر" شدیم. تصاویر شهدا اولین چیزی بود که نگاه هر بیننده را به خود جلب می کرد. شهدایی که با لباس ارتش جان خود را برای حفظ کشور فدا کرده بودند. از قبل با فرمانده آشنایی داشتم و وصفش را شنیده بودم.

درجه سرتیپ دومی ستاد آن هم در ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران دلیل موجهی نبود که "سلیمان طاهری" به احترام مهمانان رسانه ای خود از جای بلند نشود و با آنها احوالپرسی نکند پس سریعتر به سمتش رفتم و پس از چاق سلامتی مختصر خود را مهیای گفت وگویی از جنس اقتدار و عزت کردم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88زرهی زاهدان، از آن مو سپیدهایی بود که عمرش را در لشکر گذرانده بود و بهار و خزان های زیادی را تجربه کرده بود. تمام منطقه استحفاظی اش را در نقشه ای بزرگ در کنار خود گذاشته بود و گویی منطقه را مثل کف دست می شناخت.
انتخاب 28فروردین ماه برای گفت وگوی حضوری با امیر آن هم در فاصله 24ساعت مانده به "روز ارتش" محاسن زیادی داشت که در ادامه خواهید خواند.

مصاحبه با بیان اقدام مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب و فرمان تاریخی ایشان آغاز شد که امام خمینی(ره) در تاریخ 28فروردین ماه 59 اعلام کردند همه یگان های ارتش در روز 29فروردین با تجهیزات نظامی در شهرها رژه بروند و صلابت و اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشانند.

سلیمان طاهری؛ ارتش را یک سرمایه عظیم ملی و بازوی توانمند نظام اسلامی قلمداد کرد که علاوه بر وظایف ذاتی محوله خود، در امر مردم یاری و امدادرسانی به آسیب دیدگان نیز گام های خوبی برداشته است.

به گفته امیر؛ در جریان زلزله کرمانشاه، اولین چیزی که مردمِ
ارتش یک سرمایه عظیم ملی و بازوی توانمند نظام اسلامی می باشد که علاوه بر وظایف ذاتی محوله خود، در امر مردم یاری و امدادرسانی به آسیب دیدگان نیز گام های خوبی برداشته است.
زیرآوار ماندهِ سرپل ذهاب شنیدند صدای هلیکوپترهای ارتش بود که با تمام تجهیزات و امکانات به یاری آنها رفته بودند و این نشان داد که ارتش تنها یک نیروی مسلح نظامی نیست بلکه حفظ جان شهروندان همواره جزو اولویت های آن است.

حضور چشمگیر و در لحظه ارتش در کنار سایر نیروهای امدادرسان در دیگر بلایای طبیعی از قبیل سیل در نقاط مختلف کشور نیز در زمره خدمات امدادرسانی ارتش بود که سلیمان طاهری به آنها اشاره کرد و از اعزام یگان های امدادرسان ارتش به شهرستان زابل خبر داد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88زرهی زاهدان مردم یاری را جزو اولویت های کاری ارتش خواند و ادامه داد: با توجه به هشدارهای داده شده احتمال بروز سیل در منطقه سیستان، تجهیزات لازم به منطقه اعزام شد و در حال حاضر نیز نیروهای ارتش مستقر هستند تا در صورت نیاز به امدادرسانی مشغول شوند.

این فرمانده ارتشی خدمات این نیروی مسلح را آنقدر زیاد قلمداد کرد که می گفت اگر یک هفته هم برای این یگان ها اختصاص دهند باز هم نمی توان همه خدمات پرسنل ارتش را به مردم ارائه کنیم اما در یک جمله همین بس که تمام هم و غم ارتشیان در کنار سایر نیروهای مسلح حفظ کیان و خاک این کشور و امنیت ایران اسلامی است.

وی به برنامه های روز ارتش در استان اشاره کرد و گفت: تجدید بیعت با آرمان های امام و شهدا و حضور در گلزار شهدای شهرستان های مختلف استان اصلی ترین و آغازگر تمامی برنامه های این روز است که همه یگان ها در غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی در سطح یگان ها، پیاده روی خانوادگی و شرکت گسترده پرسنل به همراه خانواده ها در نمازهای جمعه و ارائه خدمات پزشکی رایگان به شهروندان از دیگر برنامه های این هفته است که اجرایی خواهد شد.

خار چشم دشمنان و حامی دوستان
طاهری تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون خاری در چشم دشمنان اما حامی دوستان است که در راستای تحقق این شعار، تاکنون در این راه شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده است که تنها 2هزار شهید آن مربوط به دوران قبل از جنگ است.

وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی هم 48 هزار نفر از پرسنل ارتش جان خود را فدای اسلام و انقلاب کردند و تنها در استان سیستان وبلوچستان هزار و460 شهید  ارتشی در این دوران به ثبت رسیده که برگ زرینی از افتخارات ارتش محسوب می شود.

وی ادامه داد: حتی بعد از جنگ تحمیلی نیز در نوار مرزی سیستان وبلوچستان که یگان های عملیاتی ارتش مستقر هستند تعداد 18 نفر از پرسنل ارتش جان خود را در راه پاسداری از کیان کشور و حفظ امنیت فدا کرده اند.

وی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از جنگ تحمیلی و رجعت یگان ها به پادگان ها، مشغول بازسازی اماکن و تاسیسات و خلق نوآوری تجهیزات بوده و هست و امروز می توان با افتخاراعلام کنیم که ارتش و نیروهای مسلح ایران در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند به گونه ای که در هیچ برهه ای از زمان چنین اقتدار و صلابتی را شاهد نبوده ایم.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی هرگز به هیچ کشوری تجاوز نکرده اما با متجاوزان به آب و خاک این مملکت به شدت برخورد خواهیم کرد و اگر هر کشوری بخواهد کوچکترین تعرضی به این مملکت داشته باشد در منجلابی سخت گرفتار خواهد شد که بیرون آمدن از آن دیگر دست خودش نیست.

وی افزود: همان طور که در جنگ
اگر هر کشوری بخواهد کوچکترین تعرضی به این مملکت داشته باشد در منجلابی سخت گرفتار خواهد شد که بیرون آمدن از آن دیگر دست خودش نیست.
تحمیلی اقتدار خود را به اثبات رساندیم امروز هم اگر کسی با خیال خام خود بخواهد با حمله نظامی، آرامش مردم را به مخاطره بیندازد چنان سیلی محکمی از ارتش و نیروهای مسلح خواهد خورد که اثر آن برای همیشه در تاریخ ماندگار شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88زرهی زاهدان به عزم و اراده جوانان این ممکلت نیز اشاره کرد و گفت: پس از جنگ سازمانی تحت عنوان "سازمان خودکفایی" در ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد که تعدادی از دانشمندان، جوانان و نیروهای مومن و متعهد کشور گرد هم جمع شدند و در کار ساخت، بهینه سازی و به روز کردن انواع و اقسام سلاح ها فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: امروز شاهد پرواز هواپیماهای صاعقه و آذرخشی هستیم که به دست همین جوانان ساخته و احیا شده اند و نیروی هوایی ارتش نمادی از اقتدار در آسمان ایران است که هیچ ارتشی را توان مقابله با آن نیست.

به گفته امیرطاهری؛ نیروهای دریایی ارتش هم با دارا بودن انواع و اقسام ناوچه ها، زیردریایی ها و در راس همه آنها ناو تمام ایرانی و مقتدر جماران که توسط نیروی راهبردی ارتش ساخته شده در عرصه های آب های سرزمینی خود حکمرانی می کند.

وی به گوشه ای از امکانات موجود در نیروی زمینی ارتش هم اشاره کرد و افزود: این نیرو هم توانسته روی پای خود بایستد و ساخت سلاح های با سهم تیرمنحنی و مستقیم و تانک ذوالفقار و... جزو افتخارات آن است که همه این اقدامات با اتکا به خداوند متعال و لطف و همراهی مردم بوده است که همواره حامی نیروهای نظامی خود بوده و هستند.

ارتش و سپاه یک نیروی الهی
طاهری در پاسخ به اقدام خصمانه آمریکا در تروریستی خواندن سپاه هم نیشخندی زد و گفت: بسیار مضحک و خنده دار است که یک فرد خارجی بخواهد نیروی مسلح یک کشور دیگر را به عنوان تروریست قلمداد کند اما این اقدام پیام های بسیار مهمی را در بر دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88زرهی زاهدان تاکید کرد: اقدام دولت ترامپ در برابر سپاه پاسداران پیام شکست راهبردی و سیاسی آمریکا در برابر ایران و و عجز و ناتوانی این کشور را به جهانیان مخابره کرد که در طول 40سال انقلاب هر چه توطئه کرده اند به در بسته خورده و هرگز به آرزوهایشان نخواهند رسید والبته این رویا را با خود به گور خواهند برد.

وی تاکید کرد: معتقدیم که سپاه پاسداران نیرویی به استعداد بالغ بر 80 میلیون جمعیت است و امروز همه ما پاسدار هستیم و به این نکته باید اشاره کرد که اگر در زمان جنگ بیان میشد ارتش و سپاه دو نیروی الهی هستند امروز می گوئیم "ارتش و سپاه یک نیروی الهی" هستند که در کنار هم در راستای اهداف بلند انقلاب گام بر میدارند.

سرتیپ دوم ستاد؛ سلیمان طاهری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88زرهی حرف های بسیاری از اقتدار، استعداد و ظرفیت های ارتش در منطقه زد که برخی از آنها قابل رسانه ای شدن نیست اما در یک پاراگراف جمع بندی حرف هایش را این گونه گفت: ارتش و سایر نیروهای مسلح کشور در بالاترین سطح آمادگی و قدرت نظامی و بازدارندگی قرار دارند و ملت ایران آسوده خاطر باشند تا زمانی که چنین سطح آمادگی را داریم و رهبری فرزانه هدایت و فرماندهی نیروها را بر عهده دارد با حمایت مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی هیچ کشوری خیال تعرض به کیان و امنیت ما را نخواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۲۸


ارسال