شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۶
هجوم ملخ های صحرایی مهاجر به "دلگان"/ 300هکتار از اراضی سمپاشی شد
 
مدیر اداره جهاد کشاورزی دلگان گفت: اولین گروه از ملخ های مهاجر وارد شهرستان شدند که تاکنون 300هزار از اراضی نیز سمپاشی شده است.
سیدغلامرضا سجادی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: این گروه ملخ ها از سمت جازموریان وارد دلگان شده اند که در اولین مرحله حدود 300 هکتار از اراضی این شهرستان علیه آفت این ملخ ها سمپاشی شده است.

وی افزود: البته این مرحله تازه شروع کار است چون که ملخ ها هم اکنون در حال تخم ریزی و جفت گیری هستند و این تخم ها بعد از 20 روز تبدیل به ملخ شده و پس از آن عملیات اصلی مقابله با آنها آغاز می شود.

به گفته سجادی؛ تاکنون هیچ گونه گزارشی از خسارت ناشی از این ملخ ها گزارش نشده که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مرحله به مرحله کار سمپاشی انجام خواهد شد تا خسارات آنها به حداقل میزان ممکن برسد.

مدیر جهاد کشاورزی دلگان با اشاره به کمبود بودجه تاکید کرد: لازم است تا به منظور مقابله جدی و سریع با این ملخ ها بودجه و اعتبار و امکانات لازم در اختیار قرار بگیرد که تاکنون این امر به خوبی صورت نگرفته و امیدواریم هر چه سریعتر محقق شود.

سجادی از شهروندان درخواست کرد تا به محض مشاهده حضور ملخ ها در هر نقطه از شهرستان بلافاصله اطلاع رسانی کنند تا سریعتر کار سمپاشی منطقه انجام شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۴۲


ارسال