يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
​رئیس سازمان جهاد کشاورزی تشریح کرد:
حدود 13هزارهکتار از اراضی سیستان وبلوچستان تحت سیطره ملخ های صحرایی/ عدم مبارزه در عربستان، سیل ملخ ها را روانه ایران کرد
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون در حدود 13هزار هکتار از اراضی استان کار مقابله با ملخ های صحرایی مهاجر انجام شده است.
حیدر زورقی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای 13 اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شد که تا امروز عمده حضور ملخ ها در زرآباد و شهرستان کنارک بوده است.
 
وی افزود: تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل 12هزار و570 هکتار رسیده است که از این میزان 6هزار و600 هکتار پوره و 5هزار و 970 هکتار نیز مربوط به ملخ های بالغ است که روانه استان شده اند و بیم آن می رود که با بلوغ پوره ها بر این حجم افزایش یابد.
 
به گفته زورقی؛ کنارک با 7هزار و140 هکتار بیشترین سطح مبارزه و هجوم ملخ ها را دارد که در دلگان نیز 300هکتار از اراضی تحت سیطره ملخ ها است.
 
وی ادامه داد: همچنین این ملخ ها در قصرقند هزار و400 و چابهار نیز 3هزار و630 هکتار از اراضی را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است و ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان نیز اخیراً بودجه مورد نیاز برای این کار را به تصویب رسانده که امید است هر چه سریعتر تخصیص یابد.
 
وی تاکید کرد: خوشبختانه این ملخ ها در حال حاضر در سطح مراتع هستند و به مزارع کشاورزی نرسیده اند و از آنجا که قدرت تخریب آنها در فضای سبز بسیار بالا است امیدواریم با اقداماتی که صورت می گیرد مانع ورود آنها به مزارع شویم.
 
وی تصریح کرد: براساس گفته کارشناسان، عدم مبارزه جدی در کشور عربستان موجب شده تا سیل ملخ های صحرایی مهاجر به ایران برسند و هم اکنون در برخی استانها مانند سیستان وبلوچستان با مشکلات آنها مواجه باشیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۴۶


ارسال