شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
یک کارشناس مذهبی:
ترویج فرهنگ مهدویت باید از سطح مدارس آغاز شود
 
یک کارشناس مذهبی گفت: ترویج و اشاعه فرهنگ ناب مهدویت باید از سطح مدارس و دانشگاه ها آغاز شود.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با صدای بلوچ با گرامی داشت سالروز میلاد امام زمان (عج)، اظهار کرد:میلاد امام زمان میلاد پر خیر و برکتی است که باید قدر این روز را با انجام اعمال مستحبی مربوط به همین روز گرامی داشت.
وی با اشاره به اینکه تمام امت ها منتظر موعودی هستند، اضافه کرد: مسلمانان شیعه نیز با عشق و علاقه وافر منتظر به سر رسیدن غیبت کبری امام زمان (عج) و ظهور آن قائم آل محمد (ص) هستند.
این کارشناس مذهبی با اشاره به وعده خداوند در قرآن کریم گفت: در نهایت یک روز فرا می رسد و خداوند در آن روز کسانی که مورد ظلم قرار گرفته اند را وارث حقیقی خود بر روی زمین قرار خواهد داد.
وی وارثان زمین را مستضعفان و بندگان صالح خداوند ذکر کرد و ادامه داد: در راس این بندگان صالح ، شخصیتی ظهور خواهد کرد که جامعه را به سمت سعادت ابدی و رستگاری رهنمون خواهد کرد.
حجت الاسلام بامری اضافه کرد: انسان از همان نخستین روز خلقت به دنبال یک جامعه سالم از تمام ابعاد می باشد که این جامعه سالم و آرمانی به وسیله حضرت مهدی (عج) ایجاد خواهد شد و مدینه فاضله که در ذهن مومنان واقعی است با ظهور او به واقعیت تبدیل می شود.
وی با بیان اینکه زمینه های ظهور حضرت مهدی (عج) در حال حاضر فراهم نشده، بیان کرد: تا زمانی که قلب های مومنان یکی نشده و رفتار و اعمال ما بویی خدایی نگرفته، ظهور یگانه منجی عالم بشریت اتفاق نمی افتد.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه تقویت ابعاد فرهنگی از جمله دغدغه های مردم متدین و دیندار ایران اسلامی است، اضافه کرد: ترویج و اشاعه فرهنگ ناب مهدویت باید از سطح مدارس و دانشگاه ها آغاز تا در نهایت جامعه آکنده از عطر خوش مهدویت شود.
وی شناخت صحیح امام زمان (عج) را در عصر غیبت ضروری خواند و اظهار کرد: مومنان باید با دعا برای سلامتی و فرج امام زمان (عج) زمینه های لازم برای ظهور یگانه منجی عالم بشریت را فراهم کنند.
حجت الاسلام بامری اصلاح خود ، جامعه و نیز ترک معصیت را از جمله وظایف منتظران عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان اسلام در راستای پاک کردن ردپای فرهنگ مهدویت در جامعه اسلامی همواره تلاش می کنند که این امر هوشیاری مسئولان و نیز نسل جوان را می طلبد.
وی افزود: در زمان ظهور امام زمان (عج) شیعیان به اقتدار تام و تمام می رسند، مستضعفان نجات پیدا می کنند و مستکبران و زور گویان عالم دنیایی بسیار تاریک دارند.
این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: باید همواره تلاش کنیم تا سبک زندگی مهدوی را در وجود خودمان و خانواده های خود احیا کنیم، سبک زندگی مهدوی عدالت گستری و مظلوم یاوری است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۷۲
مرجع : عصرهامون


ارسال