پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان:
بسیج، نهادی انقلابی و برخواسته از بطن ملت است/مسجد، کانون همراهی و مشارکت عموم مردم
 
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: طرح همبستگی ملی اقدامی موثر و ایده ای جالب در جهت مرتفع شدن بخشی از دغدغه ها و مشکلات مردم سیل زده است.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی پودینه در گفتگو با عصرهامون، با اشاره به نقش مساجد از صدر اسلام تا پیروزی انقلاب و سال های دفاع مقدس افزود: مسجد به عنوان کانون حضور و همراهی مردم همواره در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی با اهداف خیرخواهانه نقش آفرین و تاثیر گذار بوده است.

وی ضمن نکوهش طرح هر مسجد یک خانه که از جانب سازمان بسیج مطرح شده تصریح کرد: مساجد همواره محلی برای حل مشكلات جامعه بوده و بدون شک نقش آفرینی آن در این طرح می تواند تاثیر به سزایی در استقبال مردم و مشارکت گسترده شان داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از حضور نیروهای مسلح و بسیجیان در مناطق سیل زده و خدمت رسانی شان به مردم اذعان کرد: بازسازی شهرها و روستاهای سیل زده نیازمند عزم و مشارکت همگانی ست؛ طرح جهاد همبستگی ملی ایده ای کارآمد و راه گشاست که تحقق آن سبب عملیاتی شدن حضور مردم و مشارکت مستقیم آنان در آبادی مجدد نقاط سیل زده دارد.

وی مردمی بودن بسیج را مهم ترین عامل اعتماد مردم برای مشارکت در طرح دانست و تاکید کرد: بار دیگر بسیج به عنوان نهادی انقلابی و برخواسته از دل مردم ثابت کرد که نه در شعار، بلکه در عمل همراه و خادم مردم است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۸۳


ارسال