يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
حضور شبانه فرمانداز زابل در مناطق حادثه خیز در سیلاب
 
شب گذشته فرماندار شهرستان زابل نیز به روند بازدید های سرزده خود ادامه داد و تا صبح امروز آن را ادامه داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛  با ورود سیلاب کشور افغانستان به شمال استان سیستان و بلوچستان ستاد بحران این منطقه به صورت آماده باش مسیر های جریان آب را تقویت و بروزسانی می کند.
هر چند که از ماه ها قبل جریان لایروبی انهار در سیستان باید صورت می گرفت تا مسیر سیلاب برای  ورود به تالاب هامون هموار شود ، اما عدم لایروبی رودخانه ها و همچنین بسیاری از کانال ها باعث افزایش نگرانی ها به جهت انحراف مسیر آب به سمت روستاها شده بود.
با این حال با پیگیری های فرماندار شهرستان زابل و همچنین بازدید های سرزده او از روند فعالیت ستاد بحران در منطقه، تا کنون از جانب سیلاب به روستاهای سیستان وارد نشده است.
روستای ماده کاریز شهرستان نیمروز تنها روستایی است که در چند روز اخیر با توجه به بارندگی شدید در روزهای گذشته ، خسارات مالی اندکی به آن وارد شده است به گفته رئیس جمعیت هلال احمر این شهرستان تعداد 18 خانوار در شب های گذشته بیرون از منازل به سر بردند.
محمد کرمی زاده افزود: اسکان این خانواده ها از ابتدای ورود آب انجام شده است و به سایر آسیب دیدگان نیز خدمات ارائه شده است.
شب گذشته فرماندار شهرستان زابل نیز به روند بازدید های سرزده خود ادامه داد و تا صبح امروز آن را ادامه داد.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص گفت: با توجه به افزایش آب در رودخانه هیرمند از نیمه شب گذشته از دایک و سیل بند های شهرستان زابل بازدید به عمل آمد.
وی افزود: این بازدید ها به جهت اطمینان از سلامت ورود آب به رودخانه هیرمند انجام شده است.
فرماندار زابل ادامه داد: همچنین تقویت دایک و سیل بند های پل نهرآب زابل نیز ادامه خواهد داشت تا آب ورودی به طور طبیعی به مسیر خود ادامه دهد.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۷۹۰


ارسال