سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
​فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفتگو با عصرهامون خبر داد:
استقرار نفربرهای زرهی برای انتقال سیل زدگان/ در حال ایجاد سیل بند در بالادست دایک شکسته شده هستیم
 
فرمانده نیروی زمینی سپاه از تلاش بی وقفه نیروها برای ایجاد سیل بند در مسیر ورودی آب از کشور افغانستان به منطقه سیستان خبر داد.
سردار پاکپور که به منظور بررسی آخرین وضعیت سیلاب در منطقه سیستان حضور دارد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: چند روز قبل از وقوع سیلاب در منطقه بازدید هوایی از نقاط بحرانی انجام دادم و از قبل نیز تجهیزات لازم در منطقه مستقر شده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه فشار آب ورودی از سمت کشور افغانستان زیاد است و دیواره های حفاظتی منطقه نیز به دلیل خشکسالی طولانی آسیب پذیر بود منجر به خروج آب از میان شکاف ها شد که در همان دقایق ابتدایی کار مسدود کردن شکاف ها آغاز شد.

به گفته پاکپور؛ دو شکاف اصلی در کانال ایجاد شد که شب گذشته اولین شکاف در نزدیکی جاده مسدود شد و از آنجا که تردد برای رسیدن به شکاف دوم میسر نبود در گام اول مسیر ویژه تردد خودرو، نیرو و ارسال مصالح بازگشایی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: به منظور مسدود کردن شکاف دوم نیز در حال ایجاد سیل بند در بالا دست آن هستیم تا با کاهش عرض مسیر ورودی بتوانیم آب را به سمت تالاب هدایت کرده و از ورود به روستاها جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه احتمال داده شد در برخی نقاط امکان تردد خودرو وجود نداشته باشد نفربرهای زرهی در منطقه مستقر شده است تا کار انتقال و جابجایی افراد در سیل مانده را انجام دهند.

پاکپور ادامه داد: یکی از دلایل طولانی شدن عملیات مسدود سازی شکاف، حرکت خلاف جهت باد بود که مانع ورود آب به سمت تالاب میشد اما از صبح امروز سرعت باد نیز کاسته شده و عملیات سرعت بیشتری خواهد گرفت.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۳۶


ارسال