شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی سیستان و یلوچستان شامگاه امشب با حضور معاون سیاسی استاندار در محل سالن جلسات استانداری این استان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، در این مراسم، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از ورزشکاران استان برای رقم زدن موفقیت های بزرگ، توسعه و رشد ورزش استان را مرهون مدیریت صحیح و برنامه ریزی اصولی در این عرصه دانست و گفت: مسلما فعالیت ورزشی در استانی مانند سیستان وبلوچستان که صنعت گسترده و اسپانسر ندارد، سخت و مشکل است اما وجود جوانانی مستعد و سخت کوش با فیزیک بدنی و شرایط جسمانی خاص و غیرت و اراده ای مثال زدنی باعث شده تا علیرغم همه کمبودها شاهد توفیقاتی مناسب در این زمینه باشیم.

وی افزود: مسئولان باید از تمام پتانسیل های موجود برای حمایت از ورزشکاران استان استفاده کنند، چرا که این امر هزینه نیست و یک سرمایه گذاری برای نهادیته سازی نشاط و سلامت در جامعه بوده و می تواند نقش به سزایی در کاهش هزینه های صرف شده در حوزه هایی نظیر آسیب های اجتماعی، اعتیاد و ... داشته باشد.

زینی وند با بیان اینکه دولت از هر امکانی در زمینه تسهیل مسائل مربوط به جوانان استفاده کرده و آن را به عنوان یک اولویت دنبال می کند تصریح کرد: آماده ارائه هرگونه همکاری در زمینه شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در استان هستیم.

وی کسب افتخارات و مدال های رنگارنگ توسط جوانان استان را مایه ی فخر و مباهات برای همه مردم استان عنوان و خاطرنشان کرد: ورزشکاران می توانند سفیران شایسته ای برای معرفی و ارائه تصویری واقعی از استان باشند.

ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز پس از ارائه گزارشی از آخرین وضعیت فضای های ورزشی و ورزشکاران استان، گفت: در حال حاضر سرانه ی فضای ورزشی در استان 43سانتی متر است و از این حیث حائز رتبه ی 25 درسطح کشور هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با اتمام و بهره برداری از پروژه های ورزشی در حال ساخت سراسر استان، سرانه ی ورزشی را به رقم 53 و رتبه ملی استان را به عدد 15 برسانیم.

وی با اشاره به کسب 10 مدال رنگارنگ از 13 مدال ممکن توسط بوکسورهای استان در جام مکران و صعود تیم فوتبال دهخدا به لیگ برتر جوانان کشور اذعان کرد: مایه افتخار است که جوانان مستعد سیستان و بلوچستان با اراده و همت خود توانستند جواز حضور در رقابت های لیگ برتر جوانان کشور را کسب کنند.

در پایان این مراسم از قهرمانان و مدال آوران رشته های ورزشی بوکس، وزنه برداری و فوتبال استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۵۲


ارسال