شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ثبت رکورد تخلیه و بارگیری با نرخ ۵۹.۲ درصدی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری چابهار نسبت به سال گذشته خبر داد.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: سال گذشته ۵۳ هزار و ۸۴۷ کانتینر در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شد به طوری که این استان برای اولین بار در بین بنادر کشور رتبه چهارم عملیات کانتینری را کسب کرد.
 
وی با اشاره به ورود فروند شناور با رشد ۲۷ درصدی افزود: از ۳۸۰ شناور وارد شده ۱۴۰ فروند کشتی بالای یک هزار تن و ۲۴۳ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر تجاری استان زیر هزار تن بوده اند.
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: راه اندازی خط لاینر منظم بین بنادر کشور هندوستان و بندر چابهار باعث شد تا تأثیر بسزایی در کاهش زمان و هزینه نهائی کالا گذاشته شود.
 
وی با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی با مبلغ بیش از یک هزار میلیارد تومان در بندر چابهار تاکید کرد: این مهم منجر به تحول عظیمی در حوزه اشتغال زایی، رفع محرومیت، توسعه پایدار جمعیت و رونق تولید شده است.
 
آقایی در پایان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه بین المللی و سه جانبه چابهار در بستر صادرات، واردات و ترانزیت به کشورهای هندوستان و افغانستان و همچنین کشورهای اسیای میانه رو به رشد بوده و باعث شده تا ۵۰ درصد از کالاهای وارده به این بندر بصورت مستقیم از بنادر مبدا است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۵۶


ارسال