شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان از اعزام تیم های اورژانس اجتماعی برای ارائه خدمت به سیل زدگان و افتتاح مهد سیار در کمپ اسکان موقت سیل زدگان هیرمند خبر داد.
محمدرضا سراوانی در گفتگو با عصرهامون از اعزام تیم های اورژانس اجتماعی متشکل از مددکار اجتماعی و روانشناس به مناطق آسیب دیده سیستان خبر داد و گفت: تیم های اورژانس اجتماعی وظیفه کار التیام و سازماندهی مجدد اجتماعی را برعهده دارند و به سیل زدگان خدمات لازم در این خصوص را  ارائه می دهند.
 
وی افزود: بازدید از واحدهای نگهداری کودکان، توان خواهان، معلولان و معتادان به همراه تیم های محب بهزیستی استان و کمک به تخلیه منازل  از دیگر اقدامات تیم های اورژانس اجتماعی بود.

سراوانی  افزایش حمایت های تاب آوری اجتماعی را از دیگر اقدامات تیم اورژانس اجتماعی عنوان و تصریح کرد: افراد زیادی در بحران و بلایای طبیعی دچار شوک و ضربه های روحی و روانی می شوند، بنابراین تلاش می شود تا با مشاوره های روانشناسی، تاب آور شوند و دچار تالمات روحی نشوند.

 مدیرکل بهزیستی استان اذعان داشت: خودروهای اورژانس اجتماعی حتی کار ارسال کمک های اولیه شامل مواد غذایی و بهداشتی و لوازم ضروری زندگی را به گروه هدف بهزیستی برعهده گرفتند.

وی در ادامه ضمن اشاره به افتتاح مهد سیار در کمپ اسکان موقت سیل زدگان شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: اداره کل بهزیستی آماده ارائه هرگونه همکاری با دستگاه های زیربط جهت تسهیل روند خدمات رسانی به سیل زدگان شمال استان است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۶۱


ارسال