جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
ارائه بسته های تشویقی بندر چابهار به تجار و سرمایه گذاران
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارائه بسته های تشویقی به سرمایه گذارانی که باعث افزایش تردد و ترافیک دریایی و بندری و راه اندازی خطوط کشتیرانی شوند خبر داد.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: در حال حاضر شرایط بهره برداری از حداکثر ظرفیت ها و پتانسیل های بندر چابهار از نظر زیرساختی، توسعه اسکله ها و تجهیزات استراتژیک عملیات تخلیه و بارگیری انواع کشتی در این بندر فراهم شده است.
 
وی با اشاره به توسعه نیازهای کشور از طریق این بندر افزود: بندر چابهار جایگاه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در اقتصاد، ملی و فرا ملی است و امروز بندر چابهار به عنوان یکی از موثرترین راه های نجات کشور در مقابل محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه می باشد.
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان ادامه داد: با در نظر گرفتن پسکرانه کشور هم مرز افغانستان با جمعیت ۳۵ میلیونی و واردات ۹۵‎٪ درصدی کالاهای اساسی این کشور، ورود سرمایه گذاران در بخش های مختلف توجیه پذیر خواهد بود.
 
وی با تاکید بر وجود مواد معدنی لیتیوم به ارزش تقریبی سه تریلیون دلار در افغانستان و‌ تمرکز بر جذب صادارت و‌ ترانزیت این محموله از طریق بندر چابهار عنوان کرد: فعالیت و سرمایه گذاری در همه زمینه ها از جمله ساخت انبار، سیلو، کارخانجات فرآوری مواد معدنی و‌ حوزه حمل و نقل بین المللی در این منطقه با توجه به معادن پسکرانه در کشور افغانستان، تدبیر و دوراندیشی سرمایه گذاری و تحقق شعار سال و رونق تولید است.
 
آقایی ادامه داد: بندر چابهار تخفیفات ویژه ای به سرمایه گذاران و صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی برای انتقال کالا از طریق این بندر ارائه می نماید.
 
وی در پایان خطاب به سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: سازمان بنادر با نگاه مثبت و‌ حمایت کننده از رونق تولید و‌ در بستر عادلانه و کاملا قانونی امکان رقابت در مناقصات و مزایدات را برای تجار فراهم می کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۸۱


ارسال