دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
فرماندار کنارک در نشست فعالان صنعت گردشگری و سرمایه گذاران:
توسعه اقتصادی سواحل مکران با سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات و گردشگری/ سواحل کنارک مکانی برای گردشگری دریایی
 
فرماندار شهرستان کنارک گفت: سواحل مکران و شهرستان کنارک منطقه‌ای که از ظرفیت‌های بالای اقتصادی در زمینه آبزی‌پروری، صیادی و گردشگری برخوردار است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، ابابکر بلوچ در نشست فعالان صنعت گردشگری و سرمایه گذاران اظهار کرد: شهرستان کنارک با دارا بودن منابع و پتانسیل های فراوان در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صیادی و گردشگری شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در این بخشها دارد.

وی افزود: با راه اندازی بخش سرمایه گذاری و دعوت از سرمایه گذاران و نیز تشکیل جلسات متعدد اقداماتی را در راستای جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح های مختلف گردشگری  آغاز کردیم که امیدواریم با پیگیری های لازم شاهد تحقق این اقدامات در شهرستان باشیم.

فرماندار کنارک با اشاره به ظرفیت و پتانسیل و جایگاه  شهرستان کنارک در زمینه گردشگری و صیادی بیان کرد: کنارک با داشتن مکان های گردشگری و تفریحی یکی از جاهای مهم و استراتژیک استان سیستان و بلوچستان است و بخش زرآباد قطب کشاورزی و بندر کنارک قطب صیاد صیادی شناخته شده است.

بلوچ خاطرنشان کرد: شمار زیادی از مسافران و مهمانان نیز با توجه به وضعیت مطلوب آب و هوایی استقبال چشمه گیری از کنارک و مکان های گردشگری داشتند، ستاد تسهیلات نوروزی بندر کنارک با همه توان در حال ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران و مهمانانی بود که از اقصی نقاط کشورمان به این شهرستان سفر کردند.

وی گفت: ساحل درک و پزم، ساحل کنارک کوه گوردیم، کوه گل افشان بندر تنگ، بلبلوک چشمه شورعین از مهمترین مکان های گردشگری و تفریح برای مسافران در ایام نوروز بود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در ادامه نشست با اشاره به صنایع دستی جنوب استان که فرصتی بسیار مناسب برای ایجاد اشتغال است گفت: باید در این مسیر از ظرفیت های بین بخشی برای توسعه صنایع دستی بهره مناسب برده شود.

علیرضا جلال زایی در ادامه توسعه گردشگری را مساله ای کلیدی و محوری در فعالیت های اداره کل عنوان کرد و افزود: با توجه به تاکید سازمان میراث فرهنگی کشور و مدیریت ارشد استان، رونق گردشگری جزو اولویت های کاری ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری می تواند شرایط سایر بخش های اداره کل را نیز با بهبود همراه کند، تصریح کرد: پیاده کردن ایده های جدید در حوزه تبلیغات و معرفی از جمله ضروریات این حوزه است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: نقش دهیاری ها و شوراهای هر روستا در عملی شدن این طرح بسیار مهم است، دهیاری ها و شوراهای روستایی با مشاوره و ایجاد زیر ساخت های روستا و دادن تسهیلات از طریق مراکز فرهنگی می تواند به کسانی که علاقه مند به این کار هستند کمک بسیاری کنند.

جلال زایی خاطرنشان کرد: آشنایی با آداب و رسوم هر منطقه، حفظ و گسترش مشاغل در روستاها، ایجاد کسب و کار جدید، فرصت های نو برای جوانان و پایداری محیط زیست از جمله مهمترین مزایای راه اندازی واحدهای بوم گردی است.
 
سعید میهن دوست عضو شورای شهر کنارک گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری در ماندگار شدن مسافران و گردشگران کارساز است که در این میان ضرورت احداث هتل به شدت احساس می شود.

وی افزود: کنارک بندری استراتژیک برای گردشگران و فعالان اقتصادی است و با توجه به داشتن جاذبه های گردشگری و شیلاتی، رشد و شکوفایی آن و نهایت بالفعل شدن این صعنت در این منطقه از کشور باشیم.

میهن دوست خواستار حمایت از سرمایه گذاران داخلی برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی شد.

عضو شورای شهر کنارک بیان کرد: طرح اقامتگاههای بوم گردی یک ظرفیت جدید است که از این ظرفیت جدید باید به نحو احسن برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و شهرها و جذب جوانان به احیای فرهنگ های بومی و غذاهای محلی استفاده کرد.

 برای نخستین بار نشست فعالان صنعت گردشگری شهرستان و سرمایه گذاران کنارک با حضور  فرماندار ،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، امامان جمعه، جوانان، فعالین اقتصادی و جمعی از مسئولین در سالن کنفرانس فرمانداری کنارک برگزار شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۸۴


ارسال