يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:
برگزاری اولين همایش کشوری برنامه حذف مالاریا در چابهار/ بازدید مدير مالاريا مديترانه شرقي از مراكز خدمات جامع سلامت چابهار
 
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: همایش روز جهانی مالاریا در روز پنجم اردیبهشت ماه 98 همزمان با 25 آوریل 2019 برابر با روز جهانی مالاریا در چابهار برگزار می‌شود.
به گزارش عصرهامون، محمود حسین بر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به برگزاري همایش روز جهانی مالاریا در شهرستان چابهار اظهار کرد: حذف مالاریا در افق 1404 از موفق ترین برنامه های وزارت بهداشت در 10 سال اخیر است و معاونت بهداشت این وزارتخانه با تمام توان در این مسیر گام بر می دارد.

وی افزود: مالاریا از قدیمی ترین بیماریهای عفونی است که همچنان در استان سیستان و بلوچستان به صورت بومی مشاهده می شود و به دلیل تردد افراد مختلف به کشورهای همجوار و پایین بودن شاخص های بهداشتی و درمانی همواره دچار بیماری های مختلف است.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان چابهار بیان کرد: دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر در شهرستان چابهار كه پايتخت مالاريا كشور است توانسته است در طي ده سال قبل از پنج هزار مورد مالاريا به ٧٤ مورد در سال ٩٦ برسد.

وی ادامه داد: در راستای تبیین این موفقیت، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همایش این روز را با حضور مدیر منطقه ای برنامه مبارزه با مالاریا در سازمان جهانی بهداشت، اساتید دانشگاه ها و برخی مسئولان کشوری و استانی در روز پنجشنبه پنجم اردیبهشت در شهرستان چابهار برگزار خواهد کرد.

حسین بر گفت: در آستانه برگزاري همایش روز جهانی مالاریا و اولين نشست کشوری برنامه حذف مالاریا در دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر مدير مالاريا مديترانه شرقي از مراكز خدمات جامع سلامت شبكه بهداشت و درمان شهرستان چابهار بازدید کرد و در جریان توانمندی های حوزه دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر قرار گرفت.

در این بازدید معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر به تشریح فعالیت های گذشته، حال و آینده مراكز خدمات جامع سلامت و اقدامات انجام شده در راستاي پيشگيري از بيماري مالاريا در حاشيه شهر چابهار پرداخت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۸۶


ارسال