پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:تمامی بهره برداران و کشاورزان مراقب باشند و به محض مشاهد ملخ مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی اعلام کنند.
غلامحسین تیموری در گفت وگو با عصرهامون افزود: ورود دستجات پروازی از  کشور یمن به عمان (امروز) از سوی مرکز کنترل ملخ فائو و کشور عمان اعلام شده است که احتمال ورود دستجات پروازی جدید از کشور عمان طی روزهای آتی به مناطقی از شهرستانهای چابهار، کنارک، زرآباد، جاسک ، سیریک، میناب و بندرعباس، جازموریان وجود دارد چرا که پوشش گیاهی در عمان درحال خشک شدن می باشد.

وی در ادامه خواستار آن شد که تمامی بهره برداران و کشاورزان مراقب باشند و به محض مشاهد ملخ مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کنند.

مبارزه با ملخ های صحرایی به 15 هزار و 290 هکتار رسید
حیدر زورقی در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با این مهمانان ناخوانده بیان کرد: کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای 13 اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شد که تا روز گذشته سوم اردیبهشت ماه عمده حضور ملخ ها در چابهار و شهرستان کنارک بوده است.
 
وی با بیان اینکه تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل 15 هزار 290 هکتار رسیده است، افزود: از این میزان تاکنون کار مبارزه با ملخ های صحرایی در 8 هزار و 400 هکتار پوره و 6 هزار و 890هکتار بالغ بوده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: این ملخ ها درشهرستان کنارک 8هزار و 520 هکتار از اراضی را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در چابهار نیز سه هزار و 960هکتار، قصرقند هزار و 500هکتار ، نیکشهر 100 هکتار بالغ، در شهرستان دلگان به 600 هکتار بالغ،  ایرانشهر 620 هکتار و در منطقه دیگری نیز 100 هکتار کار مبارزه با ملخ ها انجام شده است.
 

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۸۹۲


ارسال