چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون دریابانی کشور گفت: توسعه بندر چابهار عاملی برای تأمین و تقویت هر بیشتر امنیت دریایی و اقتصاد کشور می باشد.
به گزارش عصرهامون، عبدالله حسنی کارگر در حاشیه جلسه ای که با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: از سال ۸۰ تاکنون شاهد تغییرات بسیار چشمگیری با تلاشهای سازمان بنادر و دریانوردی و مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی در حوزه های زیرساختی، عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار هستیم.
 
وی با اشاره به رشد اقتصاد از طریق دریا افزود: تأمین و تقویت هر بیشتر امنیت در دریا که ضامن توسعه اقتصادی است قدردان و پاسدار توسعه بندر چابهار می باشد.
 
معاون دریابانی کشور ادامه داد: اولین و مهمترین اولویت دریابانی بر پایه حفظ و برقراری امنیت است و فرماندهی دریابانی با نگاه ساختاری بر حفظ و تأمین امنیت بنادر و اسکله ها همکاری خواهد داشت.
 
وی با اشاره به تلاش برای حفظ و برقراری امنیت دریایی تاکید کرد: فعالیتهای توسعه ای در جهت امور تجارت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با فراغ خاطر در حوزه دریا تداوم یابد.
 
در پایان معاون دریابانی کل کشور که به همراه فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان چابهار در این نشست حضور داشت خاطرنشان کرد: پیش بینی های لازم قبل از وقوع حادثه و در شرایطی که با شناورهای تندرو و کوچک و با سرعت های بالای 80 نات روبرو هستیم نمایش اقتدار و تأمین امنیت در حوزه دریایی می باشد.
 
به گزارش خبرنگار ما مدیر کل بنادر و دریانوردی استان نیز در این جلسه اظهار داشت: برای پیشگیری از خطرات احتمالی، کاهش ریسک و نمایش واکنش در دریا با هم افزایی و مشارکت و همکاری، اقدامات مثبتی بین دستگاه ها از جمله مجموعه دریابانی چابهار، شیلات و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار و همکاری خوب مقامات استانی و شهری در راستای تأمین امنیت انجام شده است.
 
بهروز آقایی افزود: پهنه گستره دریایی سواحل مکران و به تناسب آن افزایش میزان ریسک، نیازمند کنترل و تقویت امنیت مرزهای دریایی است که از سوی گارد و یگان حفاظت بنادر استان تدابیر امنیتی و دیده بانی اندیشیده شده است.
 
وی با اشاره به حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی و برگزاری موفق همایش هفتم اسفند ماه سال گذشته در بندر چابهار و در فضایی امن تشریح کرذ: افزایش سهم تجارت دریایی بندر چابهار، افزایش سهم تجارت منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار نشان دهنده امنیت دریایی است که می بایست برای حفظ و گسترش آن تلاش کرد.
 
وی با اشاره به افزایش عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار خاطرنشان کرد: رشد ۸۳ درصدی بندر چابهار در تخلیه سوخت و فرآورده های نفتی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تر و سوخت انتقال یافته از بندر چابهار برای کاهش و حذف هرگونه ریسک احتمالی، تقویت امنیت حوزه دریایی و خشکی را به عرصه نمایش گذاشته است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۱۹


ارسال