شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
شناسایی و کشف نقاط ضعف و قوت نظام های آموزشی دانش آموزان حاشیه نشین چابهار
 
معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش چابهار از برگزاری آزمون تیمز (TIMSS ) در دبیرستان متوسطه اول نبی اکرم (ص) روستای عثمان آباد با هدف کشف نقاط قوت و ضعف دانش آموزان حاشیهنشین این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، حسن نوروزی در گفت و گو با چهاربهاران عنوان کرد: آزمون بین المللی TIMSS توسط انجمن بین المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی IEA در سطح دنیا برگزار می شود و می تواند نقاط قوت و ضعف آموزشی را مشخص کند.
 
وی با اشاره به حضور رئیس پژوهشکده تعلیم و تربیت سیستان و بلوچستان در برگزاری این آزمون افزود: در حال حاضر آزمون تیمز در بین دانش آموزان پایه هشتم دبیرستان متوسطه اول نبی اکرم روستای عثمان آباد چابهار برگزار شد.
 
رئیس آموزش و پرورش چابهار ادامه داد: هدف از برگزاری این آزمون و انجام مطالعات در حوزه های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، شناسایی و کشف نقاط ضعف و قوت نظام های آموزشی و تلاش برای ارتقای کیفیت عملکرد تحصیلی دانش آموزان می باشد.
 
نوروزی توجه به ارتقای تحصیلی دانش آموزان را به ویژه در حاشیه شهر مهم دانست و تاکید کرد: تیمز محور اصلی مطالعات منظم انجمن بین المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (IEA)را تشکیل می دهد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولیت، هدایت و مدیریت این پروژه به مرکز بین المللی ISC محول شده است وی می تواند در میان دانش آموزان مثمر ثمر باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۳۹


ارسال