شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار از حل مشکل دانشجویان رشته علوم دریایی این دانشگاه برای گذراندن دوره‌ کارآموزی روی کشتی خبر داد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران جعفر سجادی پارسا در مراسمی که در مسجد نبوت دانشگاه دریانوردی چابهار با حضور دانشجویان برگزار شد عنوان کرد: دانشجویان دریایی که در رشته‌های موتور، عرشه، برق و مخابرات کشتی تحصیل می‌کنند ملزم به گذراندن دوره کارورزی دریا می باشند که متاسفانه از سال 94 مجوز برگزاری این دوره ها برای دانشجویان به‌ دلیل برخی سیاست‌ها، از سوی شرکت‌های کشتیرانی صادر نشد.
 
وی با بیان اینکه از همان سال ۹۴ به خاطر اینکه شرکتهای کشتیرانی بورسیه کردن دانشجویان را متوقف کردند، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اقدام به جذب دانشجوی آزاد کرد افزود: این دانشجویان برای گذراندن دوره کارورزی علاوه بر مشکل خروج از کشور با مشکل خودداری شرکتهای کشتیرانی از پذیرفتن دانشجویان بر روی کشتی ها برای گذراندن این دوره نیز مواجه بودند.
 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار ادامه داد: مشکل نظام وظیفه و کشتی دانشجویان با تلاش و رایزنی های گسترده با سازمان نظام وظیفه، سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان بنادر و دریانوردی و شرکتهای کشتیرانی برطرف شده به طوریکه اولین دوره از دانشجویان، تیرماه سال جاری اعزام خواهند شد.
 
سجادی در پایان با تشکر ازهمه کسانی که در این زمینه تلاش کرده اند خاطرنشان کرد: با تلاش و همدلی که در این زمینه صورت گرفت توانستیم مشکل نظام وظیفه و ظرفیت کشتی دانشجویان را برطرف کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۴۰


ارسال