يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر مطرح شد؛
سردار سلامی قاطع ترین موضع گیری ها را درباره امریکایی ها دارد/ بار فرهنگ کشور روی دوش معلمان و اساتید است
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: سردار سلامی قاطع ترین موضع گیری ها را درمورد آمریکایی ها دارد و به محض اینکه به فرماندهی سپاه منصوب شدند نیز گفتند باید قلمرو اقتدارخود را از منطقه به جهان افزایش دهیم تا منطقه امنی برای دشمن در سراسر جهان نباشد.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره ؛ حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ایرانشهر بیان کرد: باید از تک تک لحظات زندگی به خوبی استفاده کرد تا زمانی که مرگ فرا می رسد پشیمان نباشیم. 

امام جمعه ایرانشهر گفت: در جامعه اسلامی باید شهادت برای مسلمان دیگر را ارج نهاد و در محکمه و دادگاه حاضر شدن و گواهی دادن از حقوق برادران دینی است که باید به آن توجه بیشتری شود.

وی افزود: در روایات آمده است که هروقت از برادر دینی خواسته شد تا شهادت دهد برای موضوعی، با وجدان در دادگاه حاضر شده و شهادت دهد.

ابطحی با اشاره به دهه تکریم و غبارروبی مساجد اظهار داشت: مسجد اصلی ترین پایگاه اسلام است و همیشه پایگاه عبادت، تربیت، معرفت آموزی و آشنا شدن با فرهنگ اسلام بوده است و امروز نیز باید مساجد آنگونه باشند تا مردم با رغبت به مساجد بیایند.

وی با تبریک روز کارگر نیز بیان کرد: جامعه ای که حق کارگر در آن ضایع شود روی رونق اقتصاد را نخواهد دید و باید برای جوانان کار ایجاد کرد تا اقتصاد بیمار به سروسامان برسد.

ابطحی با اشاره به روز معلم و تبریک به معلمان نیز گفت: بار فرهنگ کشور روی دوش معلمان و اساتید است. کدام متخصص و دانشمند است که بدون مدرسه و معلم به این مقام رسیده باشد.این دانشمندان دست رنج همین معلمان دلسوز هستند و بالاترین اجر و پاداش در نزد خداوند از آن معلمان است.

امام جمعه ایرانشهر با توجه به معرفی سردار سلامی به عنوان فرماندهی کل نیز یاد آورشد: سردار سلامی قاطع ترین موضع گیری ها را درمورد آمریکایی ها دارد و به محض اینکه به فرماندهی سپاه منصوب شدند نیز گفتند باید قلمرو اقتدارخود را از منطقه به جهان افزایش دهیم تا منطقه امنی برای دشمن در سراسر جهان نباشد و این باعث تزلزل دشمن شده است.

وی درباره سخنان مقام معظم رهبری در مراسم بزرگداشت روز کارگر نیز تصریح کرد: برخی از خریداران کارخانه ها با از بین بردن کارخانه و تبدیل ان به برج سواستفاده می کنند و همه مسئولان و سران هر سه قوه باید با ان مقابله جدی کنند اما متاسفانه در بدنه دولت هیچگونه تلاشی برای این موضوع دیده نمی شود و خصوصی سازی به بیراهه رفته است.

ابطحی ادامه داد: مردم باید بدانند در این مملکت چه می گذرد و بی جهت نیست که عزت و کرامت مردم برای ضروریات زندگی دارد از بین می رود و بی جهت نیست که چهل هزار کارگاه تعطیل شده است و علت آن این است که مسئولین بی دردی داریم که به حرف رهبری عمل نمی کنند.

حجت الاسلام ابطحی درپایان خاطر نشان کرد: سی و هفت نفر را در عربستان گردن زدند اما از دولت آل سعود که طبیعت سفاک و خون ریزی دارد و از ابتدا نیز خون ریز بوده است، گله ای نیست اما از مجامع بین المللی باید شاکی بود که ادعای حقوق بشر دارند ولی صدای اعتراضی به گوش نمی رسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۹۵۰


ارسال