با هدف رونق تولید، اشتغالزایی و تمرکز جمعیت در کنارک؛

صدور مجوز بهره برداری 2 واحد کارگاهی ساخت و تعمیر شناور

7 ارديبهشت 1398 ساعت 12:23

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از صدور مجوز بهره برداری 2 واحد کارگاهی ساخت و تعمیر شناور با کاربری صنعتی و فاقد سازه دریایی در کنارک خبر داد.


بهروز آقایی در گفتگو با عصرهامون، گفت: لنج سازی و قایق سازی سنتی از فعالیت های تاریخی مردمان سواحل نشین استان و مخصوصا شهرستان کنارک بوده که در این حوزه از تخصص خاصی برخوردار است.

وی افزود: این صنعت، بخشی از فرهنگ و هویت ساحل نشینان این استان است، به همین دلیل ضرورت دارد کلیه بخش های حاکمیتی که مرجع صدور مجوز و استعلام اند، با امعان نظر و شناخت صحیح از این موضوع، اقدامات لازم در جهت تسهیل فرایندها به منظور ایجاد انگیزه در جهت تشویق و حمایت از تولید داخلی را به عمل آورند.

دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان با تاکید بر قانون مداری در کنار تسهیل فرایندها در جهت رونق تولید ملی، تصریح کرد: برخی کارگاه های تولیدی کوچک‌ در سواحل استان که به دلیل مشکلات گریبان گیر اقتصادی و عدم هماهنگی تسهیل گری ارگان های حاکمیتی، برای چندین سال از خط تولید خارج شده بودند و زیرساخت های موجود در آن که زمانی با هزینه های بالا خریداری و نصب شده بود، در معرض فرسایش و از بین رفتن قرار داشتند.

وی ادامه داد: این کارگاه ها با هدایت و تسهیل گری و رعایت استانداردهای ایمنی لازم توسط اداره مهندسی سواحل و بنادر این اداره کل، موفق به دریافت "مجوز بهره برداری" گردیدند.

آقایی اعلام کرد: 2 واحد کارگاهی لنج سازی جنوب و کارگاه لنج سازی نصیر در سواحل شهر کنارک که به دلیل مشکلات مالی و... از خط تولید خارج شده بود با سیاست های حمایت از تولید داخلی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و اخذ مجوز بهره برداری، پس از حدود 10 سال، در سال رونق تولید، مجددا به خط تولید بازگشته و با اشتغال زایی برای بیش 20 نفر از ساحل نشینان، امید مجدد به زندگی و پویایی را در منطقه به ارمغان آورده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 110985

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/110985/صدور-مجوز-بهره-برداری-2-واحد-کارگاهی-ساخت-تعمیر-شناور

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/