يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو و انگل های خارجی؛
رشد 174 درصدی سمپاشی محل نگهداری دام ها در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان گفت: سمپاشی محل های نگهداری دام برای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو و انگل های خارجی سال گذشته در استان 174 درصد رشد داشته است.
مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در تشریح خبر فوق افزود: یک میلیون و 404 هزار و 36 مترمربع از محل های نگهداری دام این استان سال گذشته سمپاشی شد که در مقایسه با سطح 511 هزار و 882متر مربع سال 96 رشد 174 درصدی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: تنها راه مبارزه با این بیماری، سم پاشی محل نگهداری و سطح بدن دام ها است.

مدیرکل دامپزشکی استان بیان کرد: همچنین 834 هزار و 290 راس دام سیستان و بلوچستان نیز سال گذشته سمپاشی شدند که نسبت به مدت مشابه سال 96 رشد 149 درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی، بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق گزش کنه، نیش حشرات، تماس با خون یا ترشحات مبتلایان، له کردن کنه، تماس مستقیم با لاشه گوشت، خون، ترشحات و بافت های آلوده دام و تنفس در تماس با دام های آلوده قابل انتقال است.

حسینی در ادامه از انجام نزدیک به 10 هزار مورد واکسیناسیون علیه بیماری هاری در واحدهای اپیدمیولوژیک دامی استان خبر داد و افزود: در سال جاری 9 هزار و 694 مورد واکسیناسیون علیه بیماری هاری در واحدهای اپیدمیولوژیک دامی سراسر استان صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۰۹۴


ارسال