شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
آغاز طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در سیستان و بلوچستان
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از آغاز طرح نظارتی ویژه رمضان و تداوم آن تا پایان این ماه مبارک خبر داد.
نادر میرشکار در گفتگو با عصرهامون، گفت: طرح تشديد نظارت و پايش بازار ويژه ايام ماه مبارك رمضان بر اساس وظایف قانونی و در راستای تنظیم مطلوب بازار و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رويكرد پيشگيرانه، ضمن مراقبت و پايش مستمر بازار و توجه ويژه به موضوع تأمين و توزيع بهنگام كالاهاي پرتقاضاي ماه مبارک رمضان و با هدف تسهيل و تسريع در دسترسي مردم به كالاهاي مورد نياز با قيمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملكرد واحدهاي توليدی_توزيعي و خدماتي و برخورد با تخلفات احتمالی از 10 اردیبهشت ماه در سطح استان آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد : با عنایت به فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا  براي مواد غذايي به ويژه اقلام لبنی، برنج، روغن، قند و شكر، خرما، ميوه، سبزيجات و شيريني های پر مصرف و مرسوم در ایام مذکور، ضروريست این طرح با هماهنگی و هم‌ افزايي اتاق‌ هاي اصناف متناسب با وظايف و مسئوليت هاي محول قانوني بويژه در سطوح خرده فروشي و استفاده حداكثري از ظرفيت بازرسان و ناظرين افتخاري و مشارکت سایر دستگاه ها و نهادهای ذیربط ( جهادکشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و تعزیرات حکومتی) و انجام گشت‌هاي بازرسی مشترک هدفمند انجام می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گران فروشی، کم فروشی و تقلب، احتکار، انبارهای بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی باشماره 124 ستاد خبری سازمان در طول شبانه و یا با حضور در محل سازمان و ادارات صمت در کل استان به حوزه ستاد خبری به صورت حضوری و کتبی گزارشات خود را ارائه کنند. پس از اخذ گزارش، بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی و اعلام نتیجه گزارش ( متخلف – غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۱۴۲


ارسال