يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
مدیرکل محیط زیست سیستان وبلوچستان خبر داد:
احتمال عمدی بودن شکستگی سیل بند لورگ باغ وجود دارد/ ورود جدی دستگاه های نظارتی و قضایی
 
​مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: احتمال اینکه سیل بند "درد دل" در منطقه لورگ باغ سیستان به طور عامدانه شکسته شده باشد وجود دارد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون افزود: خبر شکسته شدن سیل بند در منطقه لورگ باغ صحت دارد اما چرایی و نحوه شکستگی آن در پاره ای از ابهام است چرا که شخص بنده و تیم های کارشناسی اداره محیط زیست قبل از وقوع سیلاب ها از این سیل بند بازدید داشتیم و از استحکام آن مطمئن شدیم.

وی افزود: سازه این سیل بند بسیار مستحکم و قابل دفاع بود و می توانست در برابر حجم ورودی آب استقامت کند اما در کمال تعجب شاهد بودیم که علیرغم تصورات، این سیل بند از سه نقطه شکسته شد که پس از بررسی های اولیه به این نتیجه رسیدیم که احتمال عامدانه بودن کار و دخیل بودن نیروی انسانی و افراد مغرض در شکسته شدن سیل بند وجود دارد.

وی تاکید کرد: پرسنل محیط زیست بلافاصله در محل حاضر شده و اقدامات لازم را انجام داده اند اما این اطمینان به شهروندان داده می شود که هیچ مشکلی برای منطقه به وجود نخواهد آمد و آب در حال یکپارچه شدن است و جای نگرانی وجود ندارد.

به گفته پورمردان؛ با توجه به اینکه در حال حاضر نیز شاهد ورود آب از فراه رود هستیم پس صحبت های مطرح شده برخی افراد در خصوص بازگشت آب به کشور افغانستان نیز صحت نداشته و از همه مسئولان شهرستانی تقاضا داریم تا ضمن عدم دخالت در مباحث کارشناسی و محیط زیستی، اظهار نظر در این خصوص را به کارشناسان و افراد آگاه واگذار کرده و موجبات نگرانی شهروندان و ایجاد تشنج را فراهم نکنند.

وی تاکید کرد: اداره کل محیط زیست تمامی نظارت های لازم در این خصوص را انجام داده و به محض حصول نتیجه موضوع را به اطلاع عموم خواهد رساند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۱۴۳


ارسال