شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
آغاز ذخیره سازی میگوی پرورشی در مزارع چابهار و گواتر
 
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره سازی میگوی پرورشی در مزارع چابهار و گواتر تا دهه اول خرداد ماه آغاز شده است.
به گزارش عصرهامون، هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران عنوان کرد: ذخیره سازی مزارع میگو از نیمه فرودین ماه آغاز شده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم دهه نخست خرداد ماه شاهد اتمام ذخیره سازی در تمام مزارع میگوی در چابهار باشیم.
 
وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ هکتار مزرعه زیر کشت میگو رفته بود، افزوذ: سال گذشته در مجموع یک هزار و ۵۲۰ تن میگوی پرورشی در مزارع استان تولید شد که انتظار می رود امسال شاهد افزایش تولید با بیش از دو هزار تن باشیم.
 
مدیر کل شیلات استان مطرح کرد: در صورت عدم شیوع بیماری در سال گذشته بدون شک مجموع تولید به دو هزار تن می رسید ولی با توجه به اینکه سال گذشته بخشی از میگوی پرورشی به دلیل شیوع بیماری از دست رفت، امسال با برداشت زودتر میگوها قبل از شروع فصل بادهای مونسون و شروع بیماری، از این امر اجتناب می شود.
 
وی در خصوص برداشت میگوهای پرورشی از مزارع میگوی استان تاکید کرد: برداشت میگو اوایل مرداد ماه آغاز و تا قبل از شهریور ماه به اتمام خواهد رسید همچنین تراکم کمتر میگوها در استخرهای پرورشی باعث سرعت رشد بیشتر خواهد شد.
 
میرمرادزهی خاطرنشان کرد: در سال قبل ۶۰۰ هکتار مزرعه پرورش میگو در قالب ۴۰ مززعه در چابهار و گواتر زیر کشت رفته که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۱۵۴


ارسال