پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
اهدای هزینه سالگرد شهید محبعلی فارسی از سوی خانواده وی به سیل زدگان
 
خانواده شهید "محبعلی فارسی"، هزینه برگزاری سالگرد شهید را صرف کمک به محرومین و سیل زدگان سیستان وبلوچستان کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور، به مناسبت فرا رسیدن دومین سالگرد "شهید سردار محبعلی فارسی"، شب گذشته سردار محمد مارانی، فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از خانواده وی، دیدار کرد.

در حاشیه این دیدار، خانواده شهید فارسی، هزینه برگزاری مراسم سالگرد که بالغ بر 100 میلیون ریال بود را صرف کمک به محرومین و سیل زدگان سیستان وبلوچستان کردند.

به گزارش عصرهامون سردار حاج محبعلی فارسی درعملیاتهای مختلف جنگ از سال ۱۳۶۰ در کنار حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج قاسم میرحسینی قائم مقام لشکر۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی را ایفا کرده است.

این شهید از سال 1364به عنوان فرمانده گردان مستقل409 استان سیستان و بلوچستان منصوب و با درایت و فرماندهی  ممتازی که درعملیاتهای مختلف از ایشان دیده میشد، همواره از یاران صدیق فرماندهی لشگر41 ثارالله محسوب و سخترین  ماموریتها بر دوش ایشان و نیروهای تحت امرشان گذاشته می شد.

حاج محبعلی فارسی در تاریخ 31تیرماه 1367درحالیکه فرماندهی گردان 405 لشکر41 ثارالله را برعهده داشت، در محور اهواز خرمشهر با هوش وذکاوت خویش درجریان عقب راندن نیروهای بعثی و جلوگیری از اسارت هزاران  نفر و در حال دفاع  جانانه در ایستگاه حسینیه، درشرایطی که بالگردهای دشمن از یک سو و نفربرهای نیروهای بعثی از سویی دیگر  بچه های گردان را به محاصره خویش در آورده بودند، پس از ساعتها مقاومت  به اسارت دشمن درآمد.

ایشان در دوران اسارت در اردوگاه  17و 18 تکریت، مدیریت و رهبری  بچه های لشکر 41 ثارالله را به نحو خردمندانه ای برعهده داشتند و در وحدت  و صبر و بصیرت  آزادگان در برابر فشار شکنجه های سخت و طاقت فرسای دشمن نقش آفرینی کرد.

این جانباز و آزاده سرافراز، در آبانماه سال 69 به آغوش میهن اسلامی و خانواده وهمرزمان خود بازگشتند ولی بعد از آن دوران سخت رنجها و مشقات پس از اسارت ایشان به دلیل عوارض و جراحات شیمیایی از ناحیه ریه و کبد آغاز شد.

حاج محب فارسی طی چند سال اخیر بارها مورد درمان و عمل جراحی قرار گرفتند و نهایتا 12اردیبهشت ماه سال گذشته، پس از سالها رنج بیماری و جانبازی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۱۸۵


ارسال