پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
ساعت فعالیت مراکز اهدای خون سیستان و بلوچستان در ماه رمضان اعلام شد
 
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان ، زمان فعالیت مراکز اهدای خون در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.
سهیلا خسروی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با بیان اینکه روزه‌داری منافاتی با اهدای خون ندارد و برای سلامتی مضر نیست، گفت: آمار خون های اهدایی در ماه مبارک رمضان هر ساله کاهش می یابد.
 
وی ادامه داد: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، 4 شهرستان استان جهت اهدای خون شهروندان آماده باش هستند که مراکز اهدای خون شهرستان زاهدان از ساعت 7 تا 12 شب، شهرستان زابل در دو شیفت کاری از ساعت 7 صبح تا 14 بعدازظهر و از ساعت 16 بعداز ظهر تا 12 شب، شهرستان ایرانشهر در دو شیفت کاری از ساعت 7 صبح تا 14 بعدازظهر و از ساعت 17 بعداز ظهر تا 23 شب و شهرستان چابهار در دو شیفت کاری از ساعت 7 صبح تا 14 بعدازظهر و از ساعت 17 بعداز ظهر تا 23 شب فعال می باشند.
 
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سال 98 تا کنون از هفت هزار و 862 مراجعه کننده ، 6 هزار و 211 نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته ایم.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این شرایط  تا کنون 15 هزار و 704 واحد خون مصرف شده است که کمبودات استان از سایر استان ها تامین شده است.
 
خسروی با بیان اینکه میانگین مصرف روزانه استان روزی 324 واحد می باشد، گفت: در حال حاضر ما باید 300 اهدا کننده خون در استان داشته باشیم که بتوانیم نیاز خون استان را تامین کنیم اما با این تعداد اهدا کننده ما تنها 50 درصد نیاز خون استان را می توانیم تامین کنیم.
 
وی با بیان اینکه وضعیت خون استان بحرانی نیست، اضافه کرد: ما به تمام گروه های خونی نیاز داریم ولی بالاترین گروه خونی مصرفی در استان o مثبت و منفی است .
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۲۴۹


ارسال