يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ,18 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در حاشیه بازدید از مجتمع ها و منازل زیباشهر، گفت: تخلفات بسیاری در شهرداری زاهدان ثبت شده که در همین راستا تاکنون برای 12 کارمند شهرداری به اتهام رشوه خواری و اختلاس اعلام جرم شده است.
به گزارش عصرهامون، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در حاشیه بازدید از مناطق مختلف زیباشهر و صحبت با ساکنین این منطقه، با اشاره به اینکه تخلفات زیادی در این محل مشاهده شد، گفت: بر اساس قانون پیش فروش آپارتمان باید با همکاری شهرداری تمامی این معاملات باید در ثبت اسناد ثبت شود تا چنین تخلفاتی پیش نیاید.

 وی با اشاره به چند نمونه از تخلفات موجود در محله زیباشهر زاهدان، بیان کرد: به عنوان مثال در این منطقه یک مجتمع را 19واحدی به فروش رسانه اند اما بعد تبدیل به 23 واحد شده، به طور کلی قانون برای همه مالکینی که قوانین موجود در زمینه پیش فروش آپارتمان ها را رعایت نکرده باشند مجازات حبس تعیین کرده است.

 حجت الاسلام موحدی‌راد با تاکید بر اینکه قانون از مردم حمایت می کند، اذعان کرد: وقتی 500متر زمین بین 10 نفر تقسیم شود سهم هر نفر 50 متر خواهد بود اما وقتی دو نفر به صورت غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز و فروش می‌کنند عرصه هر نفر تبدیل به 35 متر و 40 متر می‌شود که در این خصوص اگر هر یک از مالکین شکایت کنند ما سازنده آن ساختمان را به اتهام کلاه برداری بازداشت خواهیم کرد و تا زمانی که خسارت تمامی ساکنین پرداخت نشده و رضایت آنان جلب نشود پیگیر موضوع خواهیم بود.

شهرخواران در شهرداری زاهدان جولان می دهند
وی ادامه داد: شهرداری در برخورد با این تخلفات آشکار خیلی ساده و راحت با سهل انگاری از کنار این قصه گذشته و پرونده به کمیسیون ماده 100 ارسال شده اما متاسفانه به گفته و شهادت همین مالکین، این پرونده ها در کمیسیون ماده 100هم بدون اینکه هیچ برسی دقیقی انجام گیرد پیگیری شده و به جای اینکه حکم بر تخریب صادر شود تنها با جریمه موضوع تمام شده است.

حجت الاسلام موحدی‌راد با تاکید بر اینکه تخلفات بی شماری در حوزه شهرداری زاهدان اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: شاهد تخلفات زیادی چون تراکم فروشی، آپارتمان فروشی بسیاری دیگر از تخلفات این چنینی در حوزه شهرداری هستیم، تا پیش از این ما زمین خواری را دیده بودیم و امروز هم با کمال تعجب شهرخواری را هم دیدیم.

اعلام جرم برای 12 کارمند شهرداری به جرم رشوه خواری و اختلاس
وی تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور مدتهاست در حال بررسی تخلفات و پرونده های مربوطه است که باید بگوییم متاسفانه در حوزه شهرداری ما هم رشوه داریم، هم اختلاس داریم و در حال حاضر برای 12نفر از کارکنان شهرداری اعلام جرم شده که قسمتی از جرائم آنان مربوط به همین مسائل ساختمان سازی است که بی شک پس از بررسی به اطلاع عموم خواهد رسید.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با بیان برخی از مسائل پشت پرده در شهرداری زاهدان، گفت: در حال حاضر جرائمی چون دریافت رشوه 6میلیارد ریال  و اختلاس 3میلیارد ریالی مطرح شده که به طور کامل و جدی پیگیری خواهد شد.

وی در پایان با توصیه به دادستان های شهرستان های استان برای بازدید از مجتمع ها و انبوه سازی های مناطق مختلف سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: از دیگر همکاران و دادستان های شهرستان های استان درخواست می شود تا به همراه شهرداری و دیگر مسئولین مربوطه از این مناطق بازدید کرده و پیگیر گزارشات مردمی و مشکلات موجود باشند تا اگر تخلفی در هر نقطه ای صورت می گیرد از همان ابتدای امر جلوی آن تخلف گرفته شده و با متخلفان برخورد جدی شود تا حقوق مردم ضایع نشود.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۳۹۴
مرجع : عصرهامون


ارسال