جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
​نمایشگاهی برای کمک به سیل زدگان
 
تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با برپایی نمایشگاهی از هنرهای دستی خود در کمک رسانی به سیل زدگان سیستان سهیم شدند.
به گزارش عصرهامون، باران های سیل آسا در کشور افغانستان و در ادامه آن سرریز شدن سدهای این کشور باعث شد تا حجم زیادی از سیلاب به سمت منطقه سیستان در شمال استان سیستان وبلوچستان سرریز شود و مشکلات زیادی را برای روستانشینان مرزی به وجود بیاورد.

در همین رابطه به منظور کاهش خسارات سیل 11 روستا از سکنه تخلیه شد اما اسباب و لوازم زیادی از مردم در سیلاب تخریب و نابود شد که در همین راستا هم وطنان در سراسر کشور با هر توان و بدون درنظر گرفتن موقعیت مالی و جغرافیایی در امر خداپسندانه کمک به هم نوع شرکت کردند. در همین رابطه جمعی از دانشجویان زاهدانی نیز با داشته های خود که همان آثار دستی و نقاشی های خود بود نیز سهم خود را در این ماجرا ادا کردند.

دبیر کانون جهادی شهید محسن باقری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با عصرهامون گفت: دومین نمایشگاه هنری "ارغوان" با همت اعضای این گروه جهادی و کانون اهل قلم در محل دانشکده پزشکی شماره یک زاهدان برگزارشد.

فاطمه میری کمک افزود: در این نمایشگاه تعداد ۶۰دانشجوی هنرمند در چهار حوزه نقاشی، طراحی، خطاطی و صنایع دستی بیش از ۱۰۰اثر هنری خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

وی ادامه داد: آثار به نمایش گذاشته شده از هنرهای دستی خود دانشجویان علوم پزشکی است  که ضمن حمایت از کارافرینان دانشجو نشان دهنده فعالیت اجتماعی دانشجویان در کنار فرآیند تحصیل در زمینه های دیگر است.

به گفته میری کمک؛ بخشی از هزینه به دست آمده از فروش این آثار صرف کارهای جهادی و کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۴۵۶


ارسال