جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
​رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد:
کاهش آلودگی و میزان گرد و غبار اولویت اول محیط زیست در سیستان
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کاهش آلودگی و میزان گردوغبار اولویت اصلی محیط زیست در منطقه سیستان است.
به گزارش عصرهامون، عیسی کلانتری به اتفاق زند پازندی؛ رئیس مرکز برنامه، بودجه، ارزیابی عملکرد و فناوری اطلاعات مهندس، لاهیجان زاده؛ سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌ها، ظهرابی؛ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و تعدادی دیگر از مسئولان محیط زیست صبح امروز به زابل سفر کرد و از پروژه های لایروبی انهار منتهی به تالاب هامون شامل نهر ادیمی، رونگ های هامونک و نه طایفه که در سال گذشته و روزهای آغازین سال جاری لایروبی شده و نقش حیاتی در احیاء بخش هایی از پناهگاه حیات وحش هامون دارند بازدید کرد.

در این بازدید ساکنین حاشیه تالاب مشکلات، معضلات معیشتی و زیست محیطی و پیشنهادات خود را در راستای کاهش این معضلات به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ارائه کردند که کلانتری ضمن تشکر از مردم صبور سیستان در تحمل شرایط بسیار سخت معیشتی، آلودگی هوا، طوفان های شن و ماسه، بیکاری کشاورزان، صیادان و دامداران منطقه در پی خشکسالی های سنوات گذشته گفت: ما می دانیم که این میزان سختی حق مردم رنجیده سیستان نیست و تمام سعی و تلاش دولت و مسئولین در مرحله اول کاهش آلودگی ها و میزان گرد و غبار در منطقه است تا سلامت مردم و منطقه تامین شود.
 
وی ادامه داد: در همین راستا شاهد فعالیت شبانه روزی همکاران محیط زیست استان در این چند ماهه اخیر برای انتقال سیلاب به کانون های گرد و غبار و احیاء پوشش گیاهی خشک شده منطقه هستیم.

وی تصریح کرد: هرچند که میزان آب ورودی به منطقه با توجه به وسعت این منطقه اندک می باشد اما تلاش ما مدیریت منابع آبی موجود براساس یک مدیریت یکپارچه و منسجم که منافع کل منطقه سیستان را در بر گرفته باشد است.

شایان ذکر است رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اتفاق هیئت همراه از پروژه طرح نهال کاری هامون جهت مقابله با پدیده گرد و غبار و از اسکله صیادی تخت عدالت واقع در هامون پوزک بازدید کرد .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۵۰۵


ارسال