جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
هر مسجد ساخت یک خانه برای سیل زدگان را تقبل می کند
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی مبنی بر حمایت و کمک به سیل زدگان در مساجد استان خبر داد.
علی اکبر جعفری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد و افزود: این طرح در سراسر کشور با محوریت مساجد اجرا خواهد شد به گونه ای که هر ‏مسجد در بازسازی و نوسازی یک واحد مسکونی مشارکت کرده و هر کسبه و تاجر هم در تامین ‏یک یا چندین قلم کالا سهیم خواهد بود.

این مسئول بیان کرد: در این راستا تاکنون سهمیه ساخت 450 خانه و تعمیر کلی و اساسی600 خانه دیگر بر عهده استان سیستان وبلوچستان واگذار شده که در ادامه آن باید به ازای ساخت و ترمیم هر خانه اصناف هم به تعیین اقلام آن خانه به تعداد ‏توان بپردازند.
 
به گفته وی، بعد از سیل اخیر در استان و مراحلی که قرار بر انجام آن مبنی بر کمک رسانی به مردم، مهار ‏سیل و تخلیه منازل، موکب های طبخ ‏غذا و سبد کالا و به پیوست آن حمایت همه جانبه ای که در این خصوص از مردم سیل زده انجام شد مرحله بعد به نظافت خانه ها و برگشت مردم به مکان زندگی آنها اختصاص یافت اما از آنجایی که ‏بخشی از خانه ها تخریب شده و فرو ریخته و ‏بخش دیگر نیاز به تعمیرات اساسی دارد هم اکنون قابل سکونت نبوده که دراین راستا دستور العملی برای بسیج سازندگی مبنی بر طرح جهاد همبستگی ملی ارسال شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در راستای ثابت کردن کارآمدی نظام و پای کار آوردن ظرفیت مردمی و برای کمک و جبران ‏خسارت به مردم و محرومین در حوزه ساخت منازل و تامین اقلام ضروری سیل زدگان ورود کرده ایم و در این راستا همچون زمان جنگ قرار است از ظرفیت مساجد که ‏مشکلات اساسی کشور در این مکان ها مقدس حل می شد، بهره برد.

وی هدف دیگر این طرح را هویت بخشی به مساجد و پایگاه های مقاومت عنوان کرد و ادامه داد: ‏استفاده از ظرفیت های اقشار بسیج به ویژه گروه های جهادی، اصناف، بازاریان و ‏تیم های پزشکی و ... دیگر اولویت بسیج سازندگی سپاه پاسداران می باشد.

جعفری کمک به دولت برای جبران خسارت ناشی از سیل را یکی دیگر از اقدامات بسیج و سپاه دانست و افزود: از آنجایی که میزان ‏خسارت ها بالا است و توان دولت محدود می باشد با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن برای ‏معلولان و محرومان اقدام به ساخت خانه کرده ایم.

وی بیان کرد: آن دسته از کسبه و اصناف که توانایی مالی برای امدادرسانی ندارند می توانند به صورت گروه های چندنفره در این امر مشارکت داشته باشند، همچنین از آنجایی که مساجد هم توان مالی ندارند، می توانند هر  مسجد به صورت معین در این طرح اقدام به ساخت خانه برای مردم در مناطق سیل زده کنند.
 
مسئول بسیج سازندگی استان خاطر نشان کرد: در این راستا سامانه ای به صورت آنلاین ایجاد شده که افراد می توانند از نحوه عملکرد هزینه خود و پیشرفت فیزیکی کار به صورت لحظه ای که در کدام شهر، روستا و خانه صرف شده است، آگاهی پیدا کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۵۱۴


ارسال