چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
جو ناپایدار آسمان سیستان و بلوچستان در روزهای آتی؛
بارش های رگباری و تندباد، پدیده غالب جوی استان در هفته جاری
 
رییس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از بروز بارش های رگباری در نیمه شمالی و جنوب شرق و وزش تندباد در شهرهای شمالی استان در هفته جاری خبر داد.
علی ملاشاهی در گفتگو با عصرهامون، گفت: امروز شنبه، 21 اردیبهشت شرایط برای بارش های رگباری رعد و برق تند باد لحظه ای در ساعات بعد از ظهر و شب در سطح استان به ویژه در مناطق نیمه شمالی و جنوب شرق فراهم است و با توجه به یکی از ویژگی های بارش های رگباری ریزش شدید در بازه زمانی کوتاه و منطقه ای به وسعت کم است احتمال جاری شدن موقت روان آب نیز وجود دارد.

وی افزود: برای فردا، یکشنبه 22 اردیبهشت شدت ناپایداری ها کاسته می شود و از دوشنبه تا پایان هفته مجددا شاهد تقویت ناپایداری های بارشی در نواحی مرکز و جنوب استان خواهیم بود. همچنین از فردا تا پنج شنبه سرعت وزش باد در شمال استان افزایش پیدا می کند و تا دوشنبه حداکثر به 60 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود از دوشنبه تا چهارشنبه حداکثر سرعت باد در برخی نقاط استان به 80 کیلومتر بر ساعت هم برسد، بنابراین از فردا تا چهارشنبه در شهرهای شمالی خیزش گرد و خاک و کاهش دید را خواهیم داشت.

ملاشاهی اذعان داشت: بر روی دریا و سواحل نیز وزش باد را خواهیم داشت که گاهی با گرد و خاک همراه است. دریا از امروز تا اوسط وقت دوشنبه به ویژه در شرق و مجددا از بعد از ظهر دوشنبه طی روز سه شنبه از سمت غرب مواج و متلاطم می شود.

وی در پایان گفت: کمینه دمای شهرهای استان در خنک ترین ساعات بامداد شنبه برای دلگان 27 و برای زاهدان 16.6 درجه سانتی گراد بوده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۵۷۲


ارسال