يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ,18 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر وقوع تصادفات در محورهای مواصلاتی استان 888 نفر جان باختند.
به گزارش عصرهامون، علی خانقايی در جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان به تشریح اقدامات و فعالیت های این اداره کل در راستای افزایش و ارتقاء ایمنی در محورهای مواصلاتی پرداخت و افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راه شمال و جنوب استان، در سال گذشته تعداد 3 هزار و 772 فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده که از این تعداد 611 فقره تصادف  منجر به فوت هموطنان شده است.

وی با بیان اینکه 888 نفر سر صحنه تصادف جان خود را از دست داده اند، گفت: محور ایرانشهر –چابهار (پل سرباز) با 478 فقره تصادف، نیکشهر - ایرانشهر با 237 فقره و زاهدان - خاش با 209 فقره تصادف در رتبه اول تا سوم از لحاظ بیشترین آمار تصادف جاده ای قرار دارند.

خانقائی با بیان اینکه 74 درصد تصادفات جاده ای درفاصله 50 کیلومتری شهرها و مراکز جمعیتی رخ می دهد، تصریح کرد: تشویق سرمایه گزاران جهت احداث مجتمع خدمات رفاهی، اجرای خط کشی استروژن طولی و عرضی در فواصل معین به منظور جلوگیری از خواب آلودگی رانندگان، ساماندهی راه های دسترسی و نصب دوربین های ثبت سرعت، در کاهش تصادفات موثر می باشد.

به گفته این مسئول، ایمنی سازی تردد احشام با نصب گردنبند شبرنگ، نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی، کنترل و بازدید جاده ای وسایط نقلیه عمومی، تأمین خودرو گشت نامحسوس برای پلیس راه، ارتقاء ایمنی راکبان موتور سیکلت و وانت بارها از طریق آموزش و توزیع اقلام ایمنی و ایمن سازی فیزیکی و انجام اقدامات آموزشی در مدارس، از جمله اقداماتی است که جهت کاهش تصادفات و آرام سازی ترافیک در محورهای مواصلاتی استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۰۸


ارسال