شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارشناس مسایل سیاسی سیستان وبلوچستان، القاء جنگ نظامي از سوی دولتمردان را يك عملیات رواني براي فراموش كردن جنگ اقتصادي دشمن عنوان کرد.
سلطانعلی میر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون القاء جنگ نظامی از سوی دولتمردان را يک عملیات روانی برای فراموش كردن جنگ اقتصادی عنوان کرد و افزود: این موضوع یک فرافکنی و  پوشش برای برخی از ناکارآمدی های دولتمردان می باشد که ایجاد شده است.

وی بیان کرد: آمریکایی ها خود اعلام کرده اند که گزینه ای به نام نظامی ندارند و اینها به دنبال معامله قرن هستند و می خواهند مشکل را در آنجا حل کنند، بر همین اساس جنگ روانی به راه انداخته تا در داخل با توجه به شرایطی که وجود دارد زمینه ساز بروز مسائلی باشند و پروژه بزرگشان در منطقه خاورمیانه را عملیاتی کنند.
 
قرار بود برجام سایه جنگ را از سر ملت ایران بردارد، چه شد؟
کارشناس سیاسی استان ادامه داد: 6 سال است که مذاکره کرده و باز هم ابتدای خط هستیم؛ دولتمردان باید پاسخ دهند که قرار شد با برجام سایه جنگ را از سر ملت ایران بردارید چه شد اکنون از جنگ حرف می زنند؟؛ این یک سیاست فرافکنی می باشد چرا که خود آمریکایی ها جرات ورود به این مقوله را ندارند.
 
دولتمردان از پاسخگویی به افکار عمومی فرار می کنند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: اینکه امروز دولتمردان خود به این موضوع دامن زده اند به این برمی گردد که همه چیز را به برجام گره زده و اکنون که نتیجه نگرفته اند، می خواهند به این شکل فضا را ملتهب و از پاسخگویی به افکار عمومی فرار کنند چرا که حرفی برای گفتن ندارند.
 
کاسبان ترس به دنبال فراموشی جنگ اقتصادی دشمن هستند
وی بیان کرد: افرادی که به دنبال القای ترس هستند می خواهند موضوع اصلی که جنگ اقتصادی دشمن است را کمرنگ جلوه دهند، زیرا دولت قول داد مشکل اقتصادی را با برجام حل می کند اکنون که نتوانسته اقدام به عملیات روانی کرده تا افکار عمومی را به سمت دیگری ببرد و خود را در معرض پاسخگویی به ملت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی نجات دهند بر این اساس برخی از جریانات و نشریات اصلاح طلب در داخل نیز همگام شده تا این مسئله اقتصادی و جنگ بزرگ اقتصادی بر ملت ایران را به فراموشی بسپارند.
 
آمریکایی ها توان نزاع منطقه ای با ایران را ندارند
میر خاطر نشان کرد: اگرآمریکا قصد حمله نظامی داشت در همان دهه 20 یا 30 اقدام می کرد نه اکنون که ایران بهترین شرایط در منطقه را داراست و ابر قدرت شده؛ آمریکایی ها این ریسک خطرناک را تکرار نخواهند کرد چرا که امروز نه تنها ایران بلکه با کل جریان مقاومت و منطقه جهانی روبرو خواهد شد از طرف دیگر توان نزاع منطقه ای با ایران را ندارند چون متحمل هزینه سنگینی خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۰۹


ارسال