شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
امام جمعه زهک:
کاسبان ترس برای گریز از پاسخگویی تقلا می کنند/ تلاش ترسوهای داخلی برای القای جنگ نظامی مضحک است
 
امام جمعه زهک القاء هراس از جنگ نظامي در جامعه از سوی ترسوهای داخلی و کاسبان ترس را يک عملیات رواني برای به حاشیه بردن جنگ اقتصادی و گریز از مسئولیت پاسخگویی شان در برابر مردم دانست.
حجت الاسلام خدری در گفتگو با عصرهامون، گفت: تلاش برخی از داخل برای وارد کردن فشار حداکثری به نظام و مردم از دید ملت پنهان نیست؛ در حالی که دشمن جرأت ندارد نگاه چپ به ایران بیندازد عده ای از دولتی ها بنا دارند تا با دروغگویی، فرافکنی و تولید هراس از طریق القای ترس جنگ نظامی در جامعه، نظام را برای تحقق خواسته هایشان تحت فشار قرار داده و ناتوانی خود در اداره کشور را مخفی کنند.

وی افزود: جریان دولت باید پاسخگوی ناتوانی های شدید خود نسبت به کنترل و مدیریت اقتصاد کشور باشد. تشویش اذهان عمومی و سرپوش گذاشتن بر کوتاهی ها و مدیریت های سویی که سبب تشدید چند برابری اثرات تحریم بر اقتصاد کشور شده دیگر کارساز نیست. اکثر کارشناسان بر این باورند که تحریم نهایتا 20 درصد بر اقتصاد کشورها تاثیر می گذارد اما هم افزایی برخی عناصر داخلی باعث شده تا امروز شاهد تاثیر چند ده برابری اثرات آن در کشور باشیم.

وی ادامه داد: برجام نتیجه دلدادگی به آمریکا و غرب است. دولت قول داده بود مشکلات اقتصادی را با برجام حل کند و چرخ زندگی مردم را همزمان با چرخیدن چرخ راکتورها بچرخاند.

وی القاء ترس جنگ نظامی را يک جنگ روانی مضحک دانست و اذعان داشت: ضعف فاحش جریان غربگرا در مدیریت جنگ اقتصادی و عیان شدن ناکارآمدی شان در این عرصه باعث شده تا به دنبال کمرنگ کردن جنگ اقتصادی دشمن برای گریز از پاسخگویی وعده هایشان در قبال تصویب برجام باشند.

حجت الاسلام خدری تصریح کرد: خوشبختانه به لطف تدابیر رهبری و تلاش های دلسوزان و خادمین نظام، نیروهای مسلح به اندازه ای قدرت تولید کرده اند که دشمن خیال باطل به سرش نزند و مردم از این بابت نگرانی ندارند. آنچه مشخص است این است که دشمن به دنبال جنگ نیست و فقط نمایش بازی می کند؛ تلاش برخی ترسوهای داخلی برای القای جنگ آن هم در شرایطی که ایران در اوج قدرت و صلابت نظامی به سر می برد مضحک به نظر می رسد.
ترامپ موافق برجام است اما تلاش دارد با تکیه بر عملیات روانی پیرامون جنگ در دعوای سیاسی داخلی امریکا، برجام را به نام خود تمام کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۱۲


ارسال