دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس گروه مرکزی بنادر ماهیگیری شیلات سیستان و بلوچستان گفت: کمیته ایمنی و پیشگیری از حوادث دریایی بازدید از وضعیت آمادگی تجهیزات ایمنی بنادر صیادی استان را در آستانه فصل مونسون در دستور کار خود قرار داد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرحمن پارسا در گفت و گو با چهاربهاران اذعان کرد: کمیته ایمنی و پیشگیری از حوادث دریایی متشکل از مسئولین و کارشناسان ادارات کل شیلات و بنادر و دریانوردی استان به منظور بررسی میزان آمادگی تجهیزات ایمنی و اطفای حریق بنادر صیادی استان از تجهیزات و تاسیسات ایمنی بنادر صیادی کنارک و چابهار بازدید کردند.
 
وی با اشاره به اهمیت این نظارت افزود: این بازدیدها به منظور آمادگی در شرایط اضطراری انجام می شود که می توان به عنوان مثال بازدید از سیستم اطفای حریق پرتابل بندر را نمونه ای از این عملیات عنوان کرد.
 
رییس گروه مرکزی بنادر ماهیگیری شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به در پیش بودن فصل مونسون توجه به وضعیت ایمنی شناورهای صیادی و پارک آنها در حوضچه بنادر در مقابل هر نوع آسیب دیدگی مورد بررسی قرار می گیرد.
 
پارسا تاکید کرد: ماه های تیر و مرداد فصل مونسون دریایی در بندر چابهار و دریای عمان است به طوری که جریان هوای برخاسته در روی شبه قاره هند، محیطی با فشار کم را ایجاد می کند.
 
وی با اشاره به مواج تر شدن دریای عمان و تاثیر بر صیادی عنوان کرد: این هوا نخست منبسط شده سپس سرد می شود، آنگاه رطوبتی را که با خود حمل می کند و به ابر و سرانجام باران تبدیل می شود.
 
وی با اشاره به همجواری دریای عمان با اقیانوس هند خاطرنشان کرد: این شرایط در برخی از روزهای ماه های مرداد به حدی شدت می یابد که علاوه بر بنادر جنوبی استان، شهرهای مرکزی سیستان و بلوچستان نیز متاثر از این پدیده جوی می شوند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۳۸


ارسال