دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ,17 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
سوزن دوزی سیستان و بلوچستان در خودروهای ایرانی
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از همکاری سوزن دوزان استان با شرکت ایرانخودرو برای تهیه 400 هزار جلد قرآن جهت استفاده در کلیه محصولات این شرکت خبر داد.
علیرضا جلالزایی در گفتگو با عصرهامون، در تشریح این خبر گفت: فعلا هیچ قراردادی منعقد نشده و در یک فرآیند هم افزایی و تشریک مساعی، در آستانه عقد قرارداد با شرکت ایرانخودرو برای تولید 400 هزار کاور قرآن سوزن دوزی شده قرار گرفته ایم.

وی افزود: بازه زمانی تعیین شده برای این همکاری یکساله است و این هنر زیبای استان در تمامی محصولات ایرانخودرو به عنوان جلد جا قرآنی استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از عقد قرارداد طی فراخوان از تمام کسانی که تمایل دارند تا در فرآیند تامین این کالا نقش ایفا کنند می توانند به هر تعداد که امکان و توان دارند مشارکت داشته باشند دعوت به همکاری خواهد شد.

وی تاکید کرد: این همکاری هیچگونه انتفاع مالی برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ندارد و این اداره کل صرفا نقش واسط میان صنعتگران و واحد صنعتی را ایفا می کند.

جلالزایی ابراز امیدواری کرد تا در صورت شکل گیری همکاری مناسب از طرف صنعتگران بتوان در آینده شاهد حضور شرکت ها و گروه های صنعتی دیگر برای استفاده از صنایع دستی زیبای استان در مقیاس ها و کابردهای متفاوت باشیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از معاونت امور مشارکت های اجتماعی شرکت ایرانخودرو این امر پسندیده یادآور شد: حوزه معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پیگیر این قضیه است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۷۱


ارسال