دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ,17 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته 157 چاه غیرمجاز مسدود شد و در سال جاری نیز تاکنون 40 حلقه چاه مصدود شده و این روند ادامه پیدا خواهد کرد تا به طور کلی از منابع آبی استان حفاظت شود.
به گزارش عصرهامون، پیش از ظهر امروز نخستین نشست کارگروه قضایی صیانت از منابع آب استان در محل دادگستری شهرستان زاهدان برگزار شد.

در حاشیه این جلسه محمد علی حمیدیان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با تاکید بر لزوم توجه به مشکل خشکسالی و حفاظت از منابع آبی استان، گفت: در سال های گذشته نیز در خصوص صیانت از منابع آبی اقدامات خوبی انجام گرفت، امسال نیز همچون گذشته تمرکز بر انسداد و بستن چاه های غیرمجاز و جلوگیری از برداشت بی رویه از منابع آبهای زیرزمینی است.

وی افزود: از فرماندار و دادستان ایرانشهر دعوت شده بود تا در جلسه کارگروه صیانت از منابع آبی شرکت کنند چرا که که در میان شهرستان های پرآب از نظر منابع و پرمصرف در بخش کشاورزی است و باید اقدامات لازم در این شهرستان انجام شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مصوبات کارگروه قضایی صیانت از منابع آب استان، بیان کرد: بستن چاه های غیرمجاز یکی از اولویت های ماست به طور کلی در این منطقه 900چاه غیرمجاز داریم که تاکنون با تلاش مراجع قضایی 53چاه مسدود شده و بناداریم تا بقیه چاه ها را نیز با سیر تشریفات قانونی مسدود کنیم تا در ذخیره آبی استان سهیم بوده و بتوانیم از این منبع خدادادی حفاظت کنیم.

وی ادامه داد: در کل استان در سال گذشته 157 چاه غیرمجاز مسدود شد و در سال جاری نیز تاکنون 40 حلقه چاه مصدود شده و این روند ادامه پیدا خواهد کرد تا به طور کلی از منابع آبی استان حفاظت شود.

حمیدیان با اشاره به دیگر اقدامات انجام گرفته در این راستا، اذعان کرد: یکی از مهمترین اقدامات دیگری که در این بخش انجام میگیرد نصب کنتورهای هوشمند آب بر روی چاه هاست که به صورت جدی در دست اقدام است که تاکنون 100کنتور هوشمند نصب شده و در سه ماهه جاری نیز بیش از 500کنتور دیگر نیز نصب خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این کنتورها مانع از مصرف بیش از اندازه و غیرمجاز آب توسط کشاورزان و بهره برداران از چاه ها می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۶۷۴
مرجع : عصرهامون


ارسال