پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس جهاد کشاورزی چابهار گفت: ادامه مبارزات با هجوم ملخ های صحرایی تا تیر ماه امسال ادامه دارد ولو اینکه تاکنون چهار تن سم بدون کمک مالی ستاد بحران و هیچ ارگان دیگری برای مبارزه با این بحران مصرف شده است.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری در گفت وگو با چهاربهاران اذعان کرد: هجوم ملخ های صحرایی به دلیل خشک شدن بیابان های عربستان، یمن و عمان به جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شده است به طوری که ابتدا کنارک، چابهار، نیکشهر، قصرقند، ایرانشهر و حال خاش را در معرض خطر قرار داده است.
 
وی با اشاره به شروع موج دوم حمله ملخ های صحرایی از اواخر اردیبهشت در چابهار افزود: طبق اعلام سازمان جهانی فائوی؛ چابهار و کنارک به دلیل رطوبت هوا و خاک مرطوب آسیب پذیرترین نقاط دنیا برای رشد ملخ ها محسوب می شوند.
 
رئیس جهاد کشاورزی چابهار ادامه داد: پوره ملخ می تواند از یک هفته تا ۱۵ سال زنده بماند و طی این مدت سر از خاک بیرون آورد و تهدیدی جدی برای پوشش گیاهی منطقه باشد.
 
وی با اشاره به فعالیت مستمر پنج اکیپ سم پاش و دو خودروی حاوی سم تاکید کرد: علاوه بر فعالیت سم پاشان این اداره؛ اهالی روستاهایی که درگیر پراکندگی تخم ریزی ملخ های صحرایی می باشند مجهز به دستگاه های سم پاش شده اند.
 
وی ضمن تاکید بر فعالیت بدون وقفه مبارزه با ملخ های صحرایی از موج اول آن در منطقه خاطرنشان کرد: سلامتی پوشش گیاهی و مزارع کشاورزی هدف اصلی جهاد کشاورزی بوده و سم پاشی برای نابودی ملخ های صحرایی تا تیرماه امسال ادامه دارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۷۳۲


ارسال